رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رشد ۲۰ درصدی صادرات استان فارس

۲۳:۰۴ - ۲۰۱۸/۰۴/۱۴

رشد ۲۰ درصدی صادرات استان فارس

مدیرکل گمرکات فارس گفت: در سال ۹۶ بیش از ۲۳۳ هزار تن از طریق گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شده که از لحاظ ارزشی نسبت به سال ۹۵ معادل ۲۰ درصد رشد داشته است.

خداداد رحیمی  اظهار داشت: در سال گذشته ۲۳۳ هزار و ۵۴۴ تن کالا به ارزش ۲۴۷ میلیون و ۶۱۰ هزار و ۱۷۴ دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده است که نسبت به سال ۹۵ از لحاظ ارزشی ۲۰ درصد رشد داشته است.

مدیرکل گمرگات فارس بیان کرد: کالاهای صادراتی فارس به ۶۴ کشور از جمله عراق، سوریه، امارات متحده عربی، افغانستان، قطر، آلمان، رومانی، هند، پاکستان، ترکیه و غیره صادر شده است.

وی عنوان کرد: محصولات لبنی، رب گوجه فرنگی، دستگاه رادار، عصاره و پودر شیرین بیان، اوره، دستگاه مبدل حرارتی، فرش و سایر کفپوش‌ها، سیمان، آرد گندم و خرما بیشترین حجم صادرات را به خود اختصاص داده است.

رحیمی با بیان اینکه در سال گذشته در بین کالاهای صادراتی استان فارس رب گوجه‌فرنگی از لحاظ وزن ۷۷ درصد و از لحاظ ارزش ۸۳ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است، عنوان کرد: کیفیت محصول، بسته‌بندی مناسب و بازاریابی صادرکنندگان استان به ویژه در کشورهای حوزه خلیج فارس سبب افزایش صادرات رب گوجه فرنگی شده است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.