رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مدیران به تشریح وضعیت بحرانی آب می پردازند/اطلاع رسانی و فرهنگسازی در امر صرفه جویی آب باید فراگیر شود

۲۳:۰۲ - ۲۰۱۸/۰۲/۱۷
استاندار در جلسه شورای حفاظت از منابع آب فارس:

مدیران به تشریح وضعیت بحرانی آب می پردازند/اطلاع رسانی و فرهنگسازی در امر صرفه جویی آب باید فراگیر شود

مهندس تبادار با بیان اینکه فرهنگ سازی گامی موثر در مدیریت بحران آب است، از مدیران دستگاه های اجرای مربوطه خواست با حضور در رسانه ها همه جوانب و جزییات بحران آب در استان را تشریح کرده و به اطلاع مردم برسانند.

مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان به بررسی وضعیت کنونی بحران آب و آنچه دستگاه های اجرایی به عنوان شرح وظایف تعیین شده در این خصوص انجام داده اند پرداخت تشریح همه جانبه بحران آب را گامی موثر در زمینه فرهنگسازی در جامعه توصیف کرد.

مهندس تبادار با بیان اینکه فرهنگ سازی گامی موثر در مدیریت بحران آب است، از مدیران دستگاه های اجرایی مربوطه خواست با حضور در رسانه ها همه جوانب و جزییات بحران آب در استان را تشریح کرده و به اطلاع مردم برسانند.

استاندار فارس وجود آمارهای دقیق به منظور آگاهی از شرایط  کنونی مسائل مرتبط با آب در همه حوزه ها را ضروری دانست و افزود: مدیریت بحران آب در استان فارس نیازمند این است که اطلاعات دقیق و کارشناسی شده ای در خصوص وضعیت گذشته و حال حاضر منابع آب و فعالیت های انجام شده در این زمینه وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مجموع صرفه جویی های حاصل از اقدامات مختلف از جمله اجرای طرح های آبیاری نوین باید به صورت دقیق مشخص باشد، خاطر نشان کرد: آب صرفه جویی شده باید ذخیره شده و  به منظور استفاده در آینده برنامه ریزی شود.

مهندس تبادار با اشاره به اینکه  آبخیزداری می تواند نقش موثری در مدیریت بحران آب به ویژه در استان فارس داشته باشد، خواهان توجه بیش از پیش به این موضوع در همه نقاط استان شد و تاکید کرد: توسعه طرح های آبخیز داری در شهرها و روستاهای استان باید در دستور کار شهرداری ها، فرمانداری ها ، دهیاری ها و... قرار بگیرد.

نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین با تاکید بر اینکه موضوع آب باید با نگاهی عمومی در همه دستگاه های اجرایی مورد توجه و در دستور کار قرار گیرد، خاطر نشان کرد: تنها سازمان آب منطقه ای، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی متولیان موضوع آب نیستند؛ بلکه همه دستگاه ها باید مدیریت بحران آب را در دستور کار قرار داده و شرح وظایف مشخصی در این زمینه داشته باشند که بنا بر گزارش دبیر شورای حفاظت از منابع آب شرح وظایف همه دستگاه های اجرایی در حوزه مسائل مربوط به آب تا هفته آینده به هر دستگاه ابلاغ خواهد شد.

 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس و بر اساس گزارش ارائه شده از سوی دبیر شورای حفاظت منابع آب استان فارس تا ۲۴ بهمن ماه سال جاری ۸۴۰ حلقه چاه غیر مجاز در استان فارس مصدود  شده است، همچنین بنا بر تاکیدات استاندار فارس مبنی بر نصب کنتورهای هوشمند بر چاه های آب در سال جاری ۳۶۱ کنتور در استان فارس نصب شده است. براساس این گزارش و به دنبال تاکیدات مدیریت ارشد استان بر لزوم فرهنگسازی در زمینه بحران آب طرح داناب(طرح نجات دانش آموزی آب) در استان فارس تدوین شده و به زودی زنگ نجات آب در مدارس استان فارس نواخته خواهد شد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.