رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

عده اي مي خواهند فرجام دانشگاه شيراز مانند اين روزهاي دانشگاه آزاد باشد /این انتصاب با هيچ منطقي توجيه پذير نيست

۱۹:۰۱ - ۲۰۱۸/۰۱/۱۹
فعال سابق دانشجويي دانشگاه شيراز در گفت و گو با صبح شيراز:

عده اي مي خواهند فرجام دانشگاه شيراز مانند اين روزهاي دانشگاه آزاد باشد /این انتصاب با هيچ منطقي توجيه پذير نيست

بحث تنها بر سر اين نيست كه فرد ِمنصوب شده و سابقه ي مديريتي او به هيچ عنوان با وعده ها و برنامه هاي دولتِ مستقر همخواني ندارد؛ با عيارِ كارآمدي هم اگر در كارنامه ايشان نظر كنيم، هيچ ناظرِ منصفي اين انتصاب را قابل دفاع نمي داند.

به گزارش خبرنگار صبح شيراز، پس از صدور حكم انتصاب غلامرضا رخشنده رو به سمت معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه شيراز از سوي سرپرست اين دانشگاه، تشكل هاي سياسي، شوراي صنفي، كانون هاي فرهنگي و فعالان دانشجويي مستقل نسبت به اين انتصاب اعتراض و نارضايتي خود را در قالب بيانيه اي ابراز داشته اند. رخشنده رو در سالهاي دولت دوم محمود احمدي نژاد و ابتداي دولت يازدهم مسئوليت معاونت دانشجويي دانشگاه شيراز را بر عهده داشته است. احكام انضباطي شديد و برخوردهاي تند از جمله ويژگي هايي است كه در رابطه با دوران مسئوليت وي در اين دانشگاه گفته مي شود. 
در همين رابطه صبح شيراز با سيدسبحان تقوي ، فعال سابق دانشجويي در دانشگاه شيراز گفت و گو كرده كه بخش هايي از آن در ادامه مي آيد:

تقوي در رابطه با انتصاب معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه شيراز در روزهاي اخير گفت: نمي توان فردي را در رأس مسئوليت فرهنگي و دانشجويي دانشگاهي به قدمت و وسعت دانشگاه شيراز گذاشت كه با كار فرهنگي يكسره بيگانه است و يا دانشجويان از مديريت ايشان در مدت دانشجويي خود، خاطرات خوبي در ذهن ندارند.

اين فعال سابق دانشجويي در دانشگاه شيراز افزود: بحث تنها بر سر اين نيست كه فرد ِمنصوب شده و سابقه ي مديريتي او به هيچ عنوان با وعده ها و برنامه هاي دولتِ مستقر همخواني ندارد؛ با عيارِ كارآمدي هم اگر در كارنامه ايشان نظر كنيم، هيچ ناظرِ منصفي اين انتصاب را قابل دفاع نمي داند.

عضو سابق شوراي مركزي انجمن وفاق و توسعه دانشگاه شيراز اضافه كرد: با اين توجيه كه حكم ايشان تازه صادر شده و بايد منتظر عملكرد ايشان ماند و بر مبناي آن به يك داوري درست رسيد، به هيچ وجه موافق نیستیم ؛ كارنامه عملكرد ايشان زماني كه در جايگاه معاونت دانشجويي دانشگاه شيراز بوده اند گوياست و وقتي مي دانيم كه تجربه موفقي نبوده، دليلي ندارد كه يكبار ديگر همان مسير را طي كنيم؛ مَن جرّب المجرّب حلّت بهِ النّدامة ؛ آزموده را آزمودن خطاست.

عضو اسبق شوراي مركزي انجمن فرهنگ و سياست دانشگاه شيراز گفت: بهتر اين بود كه پيش از اين انتصاب و براي جلوگيري از التهابات احتمالي، سرپرست دانشگاه يا مشاوران ايشان نظر كادر مركزي تشكل هاي دانشجويي و اسلامي، شوراي صنفي، انجمن هاي علمي و كانون هاي فرهنگي دانشگاه را جويا مي شدند. بنده اطمينان دارم كه اگر اين كار انجام شده بود، به هيچ عنوان چنين اتفاقي نمي افتاد و اين انتصاب و اعتراض هاي پس از آن صورت نمي گرفت.

تقوي در پايان اضافه كرد: هنوز براي تغيير و علاج واقعه دير نشده است. به نظر من سرپرست تازه منصوب شده دانشگاه مي تواند با جايگزين كردن فردي كه مقبول دانشجويان است، اين پيام را به دانشجويان بدهد كه بناي رويارويي و عزمِ تقابل با خواسته هاي دانشجويان را ندارد.
با شناختي كه از فضاي دانشگاه شيراز و روحيه غالب بر كنشگران آن دارم، فكر ميكنم كه اين موضوع با تعامل و همدلي سرپرست دانشگاه و فعالان دانشجويي و فرهنگي دانشگاه قابل حل و رفع است و تغييرِ بي تأخير فرد منصوب شده مي تواند از دو قطبي شدن و راديكاليزه كردن فضاي دانشگاه كه سود هيچ فرد و گروه و جرياني در آن نيست جلوگيري كند. در غير اين صورت اي بسا با شروع ترم جديد دامنه اعتراض ها بالا بگیرد. سرپرست دانشگاه با تدبير خود مي تواند جلوي اين مسير را بگيرد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.