رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بهره بردارى سياسى از امور صنفى، باعث تشديد فضاى امنيتى می شود / دخالت تشكل هاى سياسى در امور شوراى صنفى خلاف ماهيت و اساسنامه آنهاست

۰۰:۰۱ - ۲۰۱۸/۰۱/۱۵
اطلاعیه شورای صنفی دانشگاه شیراز :

بهره بردارى سياسى از امور صنفى، باعث تشديد فضاى امنيتى می شود / دخالت تشكل هاى سياسى در امور شوراى صنفى خلاف ماهيت و اساسنامه آنهاست

اخلاق تشكيلاتى ايجاب ميكند در مواردى كه آرامش و كرامت دانشجو زير سوال است با تقويت فضاى همدلى به رفع معضلات بپردازيم و نه دروغ پردازى و بهره بردارى سياسى

به گزارش صبح شیراز متن اطلاعیه شورای صنفی دانشگاه شیراز به شرح زیر می باشد‌: 

بسم الله الرحمنٰ الرحيم

[ وَقُل رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ ] 
و بگو : پروردگارا ! مرا (در هر کار) با صداقت وارد کن، و با صداقت خارج ساز.
( آيه ٨٠ سوره مباركه اسراء)

در جريان اعتراضات خيابانى اخير، ٨ تن از دانشجويان دانشگاه شيراز بازداشت شدند كه شوراى صنفى دانشگاه شيراز طبق اساسنامه و برحسب حراست از كرامت دانشجو و ساحت مقدس دانشگاه، از روز اول بازداشت ها با همكارى ساير تشكل هاى دانشجويى در دانشگاه و ارتباط مستقيم با حراست دانشگاه، اقدام به پيگيرى و رفع بازداشت ها نمود كه الحمدلله به ثمر نشست و نتيجه مطلوب حاصل شد. 
در اين بين، يك تشكل سياسى، مدعى پيگيرى  و حل و فصل بازداشت ها شده و در مصاحبه با خبرگزارى ها، سعى در بهره بردارى سياسى نمود و همچنين نقش ساير تشكل هاى دانشجويى و على الخصوص شوراى صنفى دانشگاه را انكار و درصدد مصادره به مطلوب از واقعيات برآمد.
لذا ذكر چند نكته ضرورى است:
١- مشكلات دانشجويان در فضاى دانشگاه مستقيماً بر عهده شوراى صنفى ميباشد.
٢- دخالت تشكل هاى سياسى در امور شوراى صنفى خلاف ماهيت و اساسنامه تشكل هاى سياسى بوده و شوراى صنفى حق شكايت و پيگيرى را محفوظ ميداند.
٣- مصاحبه يك تشكل سياسى خاص با خبرگزارى ها و بهره بردارى سياسى از امور صنفى، ضمن تشديد فضاى امنيتى، موجبِ تضعيف اختيارات و عملكرد ساير تشكل هاى صنفى، سياسى و فرهنگى شده و از اخلاق امور تشكيلاتى به دور است.
٤- در جريان بازداشت ها، ضمن ارتباط با مسئولين در داخل و خارج از دانشگاه، هيچكدام از ايشان به موارد اشاره شده در مصاحبه هاى تشكل مربوطه اشاره نكرده و ادعاهاى مطرح شده از طريق دبير تشكل مربوطه را رد كردند.
٥- اخلاق تشكيلاتى ايجاب ميكند در مواردى كه آرامش و كرامت دانشجو زير سوال است با تقويت فضاى همدلى به رفع معضلات بپردازيم و نه دروغ پردازى و بهره بردارى سياسى.
 
در آخر
ضمن تشكر از صبر و بصيرت دانشجويان و همچنين تعاون و همدلى تشكل هاى دانشجويى، خدا را شاكريم كه مشكلات بوجود آمده حل و فصل و آرامش مجدداً بر فضاى دانشگاه برقرار گرديد.

با احترام
شوراى صنفى دانشگاه شيراز

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.