رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تنگ نظری ها بسیار ما را آزار داد / تلاش زیادی برای بیرون کشیدن دانشگاه از فضای امنیتی به امن شد / با رشد شخصیتی دانشگاه ، مبانی دینی و در نهایت آزادی تقویت شد

۲۳:۰۱ - ۲۰۱۸/۰۱/۱۴
دکتر گشتاسبی سرپرست سابق دانشگاه شیراز :

تنگ نظری ها بسیار ما را آزار داد / تلاش زیادی برای بیرون کشیدن دانشگاه از فضای امنیتی به امن شد / با رشد شخصیتی دانشگاه ، مبانی دینی و در نهایت آزادی تقویت شد

در ابتدای کار می گفتند مدیریت جدید دانشگاه شیراز از آنجا که منصوب به دولت اعتدال و اصلاحات بود، با روی کار آمدن آنها فسق و فجور دانشگاه شیراز را در بر می گیرد اما بر خلاف آنچه که شایعه کرده بودند، خود دیدند که نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه با رشد شخصیتی که دانشگاه پیدا کرد، مبانی دینی و در نهایت آزادی تقویت شد

به گزارش صبح شیراز ، متن صحبت های دکتر گشتاسبی سرپرست قبلی دانشگاه شیراز در جلسه تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه به شرح زیر است : 
من فکر می کنم که ما دونوع مدیریت داریم، یک نوع مدیریت نبوی و دیگری اموی، مدیریت نبوی مدیریت بر دلهاست، مدیریتی است که هدف آن انگیزش اعتقاد بر انجام کارهای خوب است و مدیریت اموی، مدیریت بر جسم است و دستور به انجام کار تحت هر شرایطی است.

در مدیریت نبوی انسان ها با عشق و علاقه به فعالیت های خود می پردازند، لذا نظارت بر آنها نیازی ندارد چرا که کارها توسط اشخاص و با اراده قلبی آنها ضورت می پذیرد در صورتی که در مدیریت اموی، اگر رئیس بر مجوعه حاضر نباشد، در آن سیستم آنارشیگری به وجود می آید. 

در اینجا بنده به نمایندگی از گروهی که با ریاست دکتر ارشاد تحت عنوان هیات رئیسه دانشگاه و در سال ۹۲  فعالیت خو درا  آغاز کرد، به گزارش فعالیت ها و خدمات صورت گرفته در این چند سال می پردازم:

هيئت رئیسه رویکرد همدلی جهت رشد و توسعه دانشگاه در تمامی ابعاد را در اولویت قرار داد و با برنامه ریزی جهت توسعه دانشگاه شیراز و تلاش برای فراهم ساختن بستری مناسب، فضا را برای تکریم تمامی اعضای خانواده بزرگ دانشگاه شیراز محیا کرد.

در ابتدای کار می گفتند مدیریت جدید دانشگاه شیراز از آنجا که منصوب به دولت اعتدال و اصلاحات بود، با روی کار آمدن آنها فسق و فجور دانشگاه شیراز را در بر می گیرد اما بر خلاف آنچه که شایعه کرده بودند، خود دیدند که نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه با رشد شخصیتی که دانشگاه پیدا کرد، مبانی دینی و در نهایت آزادی تقویت شد. انسان های شریفی که برای احترام به هویت و شخصیت خویش در یک جامعه ی مدنی آمدند و نشان دادند که چقدر کارکنان اساتید و  دانشجویان ما فهیم هستند و می توانند در کنار هم در یک جامعه ی بالغ، حضور و ظهور داشته باشند.

بنده موارد مد نظر هیات رئیس سابق را در بیست قسمت به طور خلاصه خدمت شما عرض می کنم:

١- جدا کردن امور شخصی از امور عمومی

٢- صحبت با منطق و برخوردی بالغ و لایق 
ما بسیار تلاش کردیم که در هیات رئیسه، نامه ها و مکاتبات صورت گرفته با بخش ها و دانشکده ها، شکلی به معنای تحکم نداشته باشد چرا که بالغ سعی در رشد عقلانیت دارد و با منطق خود زمینه پذیرش را برای مخاطب هموار می سازد، این بر خلاف شیوه ی دیگر است که سبب بیدار سازی کودک درون و ایجاد تلاطم و ناهمواری های مدیریتی می گردد.

٣- هویت بخشی و احترام به شخصیت افراد و ایجاد فضای تکریم: 
به عنوان مثال می توان به باشگاه فرهنگی رفاهی با تلاش های بی وقفه دکتر صفوی جهت افزایش رفاه مجموعه دانشگاه شیراز نام برد که در این امر اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت.

٤- انتقاد پذیری و پاسخ گویی: 
ما همیشه بر این باور بودیم که پذیرش انتقاد، کرامتی است از سمت خداوند، از طرفی پاسخ گویی جایگاه ویژه ای برای مدیریت داشت. به عنوان مثال می توان به پیگیری های ما حتی در فضای مجازی تلگرام در قالب گروه های مجازی و صنفی اساتید اشاره کرد؛ به گونه ای که از معاونین محترم درخواست پیگیری و پاسخگویی را داشتم که به وضوح آثار چنین رویکردی را در کسب رضایت از نحوه ی پاسخگویی اساتید قابل مشاهده بود.

٥- انتخاب افرادی مناسب و استفاده از تخصص ها بدون در نظر گرفتن گروه گرایی:

در حالی که ما را متهم به تغییر سیستم مدیریت دانشگاه با روش بلدوزری کرده بودند، با یک بررسی می توان دید که از ۴۹ پست مدیریتی دانشگاه شیراز تنها ۱۹ پست دچار تغییر شد و همه افرادی که لایق و کارآمد تشخیص داده می شدند، بدون در نظر گرفتن اصولگرا و اصلاح طلب بودن تنها با معیار تخصص، اخلاق و کرامت به کار گرفته گرفته شدند.

٦- قانون پذیری و رفتار در مسیر قانون به عنوان فصل الخطاب 

٧- صبر در برابر تندی ها:
گاهی افراد از سیستم ناراحت می شدند و به بنده و آقای دکتر ارشاد مراجعه می کردند و ما به پاسخ گویی می پرداختیم که در نهایت سعی به رفع ناراحتی داشتیم. 
بنده از رؤساي محترم دانشکده ها خواهش می کردم رحمت خدا که مهربانی است را از دست ندهید.

٨- برنامه ریزی برای توسعه بر مبنای دانش:
ما متخصصان بسیار زبده ای را داشتیم که در خارج از دانشگاه به ارائه خدمات می پرداختند و این برای خود ما انتقادی بود که چرا این اشخاص در امورات خود دانشگاه به کار گرفته نشوند. لذا با ضمن دعوت و حضور یافتن این عزیزان، به برنامه ریزی بر مبنای دانش با استفاده از متخصصین خود دانشگاه پرداختیم.

٩- احترام به نظرات جمعی با نظر سنجی برای انتخاب رؤساي دانشکده ها و نظارت و ارزیابی واحد های مختلف دانشگاه:
آیین نامه ای را تصویب کردیم که بر اساس آن نظرسنجی هایی انجام گرفت و با توجه به نظر اساتید، روسای دانشکده ها مشخص می شدند.
١٠- احترام به تنوع فکری در دانشگاه و رعایت عدالت  در ارائه اندیشه ها و تفکرات و سلائق مختلف سیاسی:

در این باره می توان به جلسه ای که با حضور هیات سه نفره  ارسالی از وزارت علوم جهت بررسی امورات دانشگاه با حضور دانشجویانی که فعال فرهنگی سیاسی بودند اشاره کرد که به بنا بر آنچه که شنیده شد، از روند آزاد فعالیت های سیاسی فرهنگی ابراز رضایت شده بود و آنها معتقد بر این بودند که امور دانشگاه در این خصوص، در یک روال مطلوب به در حال حرکت است که این برای بنده افتخار بود.

١١- تقویت و پشتیبانی از فعالیت های مذهبی در سطح دانشگاه:
می دانیم که با توجه به کمبود بودجه های دولتی و منابع بسیار کم مالی دانشگاه ها و هزینه هایی که گروه های مذهبی برای ادامه فعالیت خود نیاز داشتند، همچون هیات محبین اهل بیت که به عنوان مثال در شب های احیا هزینه ای بالغ بر سیصد میلیون تومان هزینه داشتند، گرچه تامین کامل هزینه ها از عهده دانشگاه خارج بود اما آنها به فعالیت خود می پرداختند.

١٢- انتخاب و شناسایی مدیران جوان در عرصه اجرایی جهت برنامه ریزی برای مدیریت عالی دانشگاه در آینده:

ما سعی در به کار گیری جوان های فعال و نخبه در مدیریت  دانشگاه داشتیم که نتیجه ای بسیار درخشان حاصل شد و جوان ها نشان دادند که چقدر خوب می توانند به مدیریت بپردازند و به کار گرفته شوند و ما نمونه هایی از همین جوانان را حتی در سطح شهر داریم که به کار گرفته شدند.

١٣- ایجاد فضای مناسب در شان اساتید،کارکنان و دانشجویان:
در این موردبه عنوان مثال می توان به مهانسرای تهران و باشگاه رفاهی دانشگاه اشاره کرد

١٤- برنامه ریزی برای استفاده از فرصت های سرمایه گذاری جهت حرکت دانشگاه به سمت استقلال مالی دانشگاه:
در حال حاضر که با شما صحبت می کنم، عده ای سرمایه گذار در حال بازدید و بررسی زمین ها و امکانات دانشگاه می باشند تا استفاده از فرصت های سرمایه گذاری غیر دولتی جهت کم کردن هرچه بیشتر هزینه های دولتی اقدام شود و به سمت درآمد زایی دانشگاه حرکت کنیم. 

١٥- مستند سازی تجربیات بخش های مختلف دانشگاه:
املاک و زمین های دانشگاه تنها در حافظه افراد مانده بود و سند هایی که خاک خورده ثبت بود لذا ما از آقای دکتر طالب احمدی، به عنوان نماینده حقوقی دانشگاه درخواست کردیم و برای ثبت الکترونیکی تمامی املاک دانشگاه درخواست همکاری کردیم که این مورد میسر شد.

١٦- تغییرات ساختاری:
تغییر در ساختاری های قضاوتی مانند کمیته اخلاق علمی، هیات های بدوی و تجدید نظر، گزینش کارکنان، دفتر تحقیق، کمیته انظباطی برای عدالت بیشتر در برخورد با تخلفات بر مبنای قانون و دوری از سلیقه های گروهی و حزبی خیلی سخت بود، معاونت محترم وزیر: من برای گزینش با مشورت آقای دکتر ارشاد، ۲۷ نفر  را به تهران معرفی کردیم که تنها چهار نفر آنها تایید شدند،۲۷  نفر انسان عادل، انسان های که به عدالت و اخلاق در دانشگاه مشهور هستنداما تنگ نظری ها بسیار ما را آزار داد.

١٨- سرعت بخشی به امور و استفاده از شوراهای مشورتی برای جلوگیری از تصمیات فردی به خصوص اهمیت دادن به شورای بخش و هيئت ممیزه و شورای دانشگاه

١٩- ایجاد وفاق بیشتر در هیات جذب و سوق دادن امور به سوی انتخاب متقاضیان نخبه تر:
ما با هیات جذب خوشبختانه اختلافمان بسیار کاهش پیدا کرد و در آنجا سعی کردیم با همدلی با دوستانی از خط فکری سیاسی مختلف که بسیاری از آنان را اصولگرایان تشکیل می دادند، دانشگاه شیراز را به یک سمت سوق دهیم، چرا که دانشگاه شیراز باید اساتید نخبه داشته باشد، در گزینش افراد، نخبه بودن و اخلاق مداری اصلی ترین اولویت قرار گرفت و به طور تقریبی حدود نود و پنج درصد افراد در هيئت جذب پذیرفته شدند.
٢٠- تلاش در جهت همکاری با سازمان ها و نهادها در سطح استان و شهر و ایفای نقش موثر دانشگاه برای رفع مشکلات کشور: 
استانداری خود شاهدی بر این است که در بسیاری از مشکلات و بحران ها، نقش دانشگاه شیراز در باز نمودن مشکلات گره گشا بوده است و هم اکنون حتی در شهرداری ها و سایر دانشگاه ها، اساتید و نیروهای دانشگاه شیراز به ایفای نقش می پردازند. در حوزه مدیریت، بودجه و تشکیلات بودجه ریزی بر اساس عملکرد، از طرف دانشگاه شیراز با همت استاد خوبمان آقای دکتر مرادی صورت گرفت و دانشگاه شیراز با جدیت و تلاش های فراوان در همان فرصتی که داده شده بود، اقدامات خود را انجام داد و خوشبختانه هم اکنون می توان شاهد بود که در سراسر کشور به اجرا در آمد در همین رابطه ما مدیری بسیار خوب و جوان را به نام آقای دکتر شهنازی داریم که در حال پیاده سازی همین برنامه در سطح دانشکده ها هستند و ما حتی هزینه های یک دانشجو را در طول دران تحصیل برآوورد کردیم که بسیار کار موثر و زیبایی بود که جایگزینی بودجه ریزی علمی بجای روش سنتی شد‌. البته کار دیگری  انجام شد و آن انتخاب جناب آقای دکتر عسکری فر به عنوان مشاور  رییس دانشگاه در معاونت امور اقتصادی و درآمد زایی بود که ما چنین معاونتی را در سطح دانشگاه نداریم و قرار است ایشان ارزیابی کند که برای ساختن یک ساختمان، سود و زیانمان به چه صورت می باشد.

٢١- تغییر در سایت دانشگاه و سعی در به روز کردن آن: سایت دانشگاه مانند جاده آسفالت باریک بود که در حال حاضر تبدیل به یک باند بسیار پهن شده است؛ البته اشکالاتی هم دارد که امیدواریم با همکاری دکتر بهزادی عزیز بهبود پیداکند.  
  
٢٢- در اینجا از یک مدیر بسیار دلسوزمان سرکار خانم عظیمی فر اسم می برم؛ ایشان وقتی در بخش امور بین الملل و روابط عمومی، عهده دار مسئولیت شدند، واقعا وقت گذاشتند و عالی کار کردند؛ خیلی ها فکر می کردند ایشان یک خانم هستند و چگونه می توانند روابط بین الملل را پیش ببرند ولی نشان دادند که انسان ماهری هستند.
انجام بیش از ۱۶ تفاهم نامه در سال گذشته که البته تنها تفاهم نامه نیست بلکه عملیاتی هم شده است. در حال حاضر،  عقد بیش از ۵ قرارداد با دانشگاه های معتبر در حال جریان است و همچنین از این طریق، اساتیدی مانند دکتر ملایری و دکتر عسکری فعال شدند؛ رشته باستانشناسی ما تعطیل بود که از امسال راه افتاد و با همت دکتر عسکری در دانشکده ادبیات وعلوم انسانی، این رشته در بخش تاریخ راه افتاد.
همچنین کنفرانس های مشترک بین المللی افتتاح شد و ارتباط با دانشگاه های مطرح دنیا نظیر : آلمان ، روسیه بلژیک، اتریش، فرانسه، چین مالزی، استرالیا، اندونزی، عراق و سوریه و تشکیل شورای بین الملل به منظور هماهنگی بیشتردر جهت بین المللی شدن که به همت دکتر صفوی انجام شد.

٢٣- راه اندازی مرکز آموزش زبان فارسی که مدت ها تعطیل بود؛ این هم در تابستان سال گذشته  به راه افتاد و امیدواریم دوستان بعد از ما نیز این راه را ادامه دهند.
٢٤- امور حقوقی: 
تملک زمین های شمال دانشگاه تا مرحله سند پیش رفته است و آقای مهندس کیانی که در تهران هستند بسیار پیگیر این موضوع هستند  و هرچه زودتر این سند ها صادر خواهد شد. ساختار صنعت که به همت دکتر ارشاد،این قضیه راه افتاد.

٢٥- ساختار سازی و مستند سازی به صورت دیجیتالی با حفظ تجربیات:
 در نظارت  و ارزیابی که اول اقای دكتر شمشیری آمدند، واقعا قوی عمل شد و بیش از ۱۷۰ موسسه آموزش عالی را بر عهده داشتند که در جلسات متعدد، بازیدید و مراقبت می کردند.
 
٢٦- حراست دانشگاه:
یک انسان فرهیخته که فکر می کنم دکترای ادبیات دارند،  تلاش زیادی برای بیرون کشیدن دانشگاه از فضای امنیتی به امن، تشویق به حلم و بردباری، حفاظت از حریم دانشگاه در مقابل تجاوز ارضی ، حفظ محرمانگی تخلفات و حفظ آبروی افراد انجام دادند که در جای خود قابل تقدیر است.

٢٧- معاونت آموزشی:
آقای دکتر تقوی انسانی با تقوا، با ایمان و مسلط بر تمام قوانین آموزشی ، رعایت قانون و مقررات، پاسخگویی و شنیدن مشکلات با سعه صدر و برنامه ریزی برای شفافیت سازی قوانین؛ 

٢٨- سرعت بخشی به امور و تغییر وضعیت:
 ما در این زمینه دانشگاه برتر شدیم؛ انجام منظم آزمون ها و همچنین مرکز آموزش های آزاد زیر نظر معاونت آموزشی سرکار خانم دکتر دهقانی که با جدیت پیگیری کردند و ظرف دو سال در آمد موسسه به بیش از یک میلیارد رسید. 

٢٩- معاونت پژوهشی:
راه اندازی سایت اطلاع رسانی ، شفاف سازی و ارتقا ، راه اندازی فرصت مطالعاتی کوتاه مدت و بلند مدت ؛ تداوم راه اندازی آزمایشگاه مرکزی و تجهیز آن با همت دکتر بنیان و پیگیری و ادامه آن توسط دکتر حبیب آگاهی ، استفاده از امکانات بین المللی ، نظم و انضباط در کتابخانه ها و دیجیتالی کردن کتابخانه مرکزی به منظور نگهداری از نسخ های خطی 

٣٠- ارتباط هر چه بیشتر با صنعت: 
قرار داد های صنعت نفت ، شهرداری ، وزارت دفاع و معاونت برنامه ریزی و توسعه با همت دکتر صفوی که منجر به برنامه ریزی و تقویت و تجمیع تشکیلات دانشگاه  و توسعه در این بخش شد.

حوزه عمران:
ساخت و تکمیل بیش از پنج هزار متر مربع و آماده سازی آنها در برابر تمام بی پولی ها، تعمیرات اساسی باشگاه دانشگاه

معاونت فرهنگی که دوره اول دکتر موحد بود و بعد دکتر حسینچاری، اقدامات بسیار خوبی کردند؛ برگزاری جشنواره های کشوری ، ایجاد فضایی برای اندیشه آزاد با وجود تمام محدودیت ها و فشارها، ایجاد فضای پر شور انتخاباتی در دانشگاه که به دلیل روحیه احساسی در این مدت، مدیریت فرهنگی توانست این فضای احساسی را مدیریت کند. همچنین ایجاد فضای گفتمان و تعامل افراد با یکدیگر در دانشگاه ها  و رشد فزاینده نشریه های دانشجویی و برگزیده شدن بیش از ١٢ نشریه ما در امسال.
  

معاونت دانشجویی که ابتدا دکتر رخشنده رو و بعد دکتر موحد آمدند که واقعا قوی عمل کردند و بعد هم به دکتر آخوند سپردند که ما از ایشان خواستیم این مسئولیت را بپذیرند؛ بهداشتی نبودن توزیع غذا ما یک بیماری ویروسی داشتیم در ابتدا اما با پیگیری های عزیزان رفع شد؛ شبکه تعمیرات اساسی در غذا خوری سلف ارم و دانشکده کشاورزی صورت گرفت؛ ایجاد سیستم تهویه در خوابگاه مفتح، ایجاد سه رستوران آزاد در دانشگاه، فروشگاه بزرگ هایپر مارکت در بازارچه دانشگاه، تکمیل پیست تارتان و تغییرات اساسی برای المپیاد ورزشی دانشجویی سال آینده، تهیه آیین نامه برای کارمند نمونه براساس ظوابط و بازنگری در تشکیلات دانشگاه که در همه آنها اقدامات چشمگیری صورت گرفت.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.