رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سرمایه گذاران گلایه دارند/مدیران در فرایندها بازنگری کنند

۲۳:۰۱ - ۲۰۱۸/۰۱/۱۴
استاندار فارس :

سرمایه گذاران گلایه دارند/مدیران در فرایندها بازنگری کنند

استاندار فارس گفت: سرمایه گذاران در این استان از روند امور اداری مربوط به طرح هایشان گلایه دارند و از این رو، انتظار است که مدیران دستگاه ها، فرایندها را بازنگری کنند.

اسماعیل تبادار روز شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس افزود: وظیفه شورای برنامه ریزی تنها دریافت گزارش های مدیران دستگاه های اجرایی نیست و به نظر می رسد که این شورا نیازمند آسیب شناسی است. 
وی اظهار کرد: در جلسه های شورای برنامه ریزی بر لزوم سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذار تاکید می شود اما در خارج از این جلسه ها از همراهی و حمایت از سرمایه گذار آنگونه که باید خبری نیست و سرمایه گذاران گلایه مند هستند.
استاندار فارس گفت: از مدیران انتظار دارم که در امور بازنگری کامل کرده و اجازه ندهند اهداف بزرگ قربانی اهداف کوچک شود. 
وی افزود: استان فارس دارای ظرفیت هایی در تولید زعفران، انگور و همچنین در تولید گل محمدی است اما نه از سیستم فرآوری کشمش خبری است و نه از واحدهای اسانس گیری و فرآوری گل.
تبادار بیان کرد: در حوزه گردشگری و معدن هم وضعیت همین است و بنابراین باید تمامی این مسائل باید با ایجاد میزهای نظام برنامه ریزی، به طور دقیق در سازمان برنامه و بودجه و دستگاه های متولی استان شناسایی شود. 
استاندار فارس گفت: وقتی در جلسه های مختلف از ارزش افزوده، جلوگیری از خام فروشی و رونق اقتصادی سخن به میان می آید این نباید در حد حرف باقی بماند بلکه باید در جایی معنا پیدا کند که به نظر می رسد این کار هم باید در شورای برنامه ریزی انجام شود. 
تبادار ادامه داد: با شعار و حرف اشتغالی ایجاد نمی شود و رونق تولید شکل نمی گیرد بلکه همه مدیران باید با تامین اعتبار برای طرح هایی که منجر به اشتغال و رونق می شود در این مسیر گام بردارند. 
** همراهی دستگاه های اجرائی و صنعت زمینه ساز اشتغال در استان است
استاندار فارس همچنین در بازدید از شرکت تولیدی فراسان گفت: در صورتی که فعالان اقتصادی و صنعتگران به صحنه بیایند و دستگاه های اجرایی نیز در کنار آنها به آسان سازی امور بپردازند می توان به ایجاد زمینه های مناسب درخور استان در آینده امیدوار بود.
تبادار با تاکید بر اهمیت ایجاد اشتغال در استان پهناور فارس از دست اندرکاران مجموعه تولیدی فراسان تقدیر کرد و افزود: دست اندرکاران و سرمایه گذاران مجموعه فراسان فعالیت های اقتصادی متعددی در استان فارس در دستور کار قرار داده اند و زمینه اشتغال بیش از ۱۷۰۰ نفر را تاکنون ایجاد کرده اند.
استاندار فارس با بیان اینکه در شرایط امروز جامعه ایجاد اشتغال و کارآفرینی و به تبع آن رونق اقتصادی رفاه و آرامش را به دنبال دارد، بیان کرد: در صورتی که فعالان اقتصادی و صنعتگران به صحنه بیایند و دستگاه های اجرایی نیز در کنار آنها به تسهیل امور بپردازند می توان به ایجاد زمینه های مناسب درخور استان در آینده امیدوار بود.
تبادار با اشاره به سایر فعالیت های سرمایه گذار این مجموعه در استان از جمله ایستگاه پمپاژ شیراز، انتقال آب از خلیج فارس و بررسی بهره برداری از آبهای ژرف در شرایط کنونی بحران آب را امری ضروری در استان فارس دانست و خواهان پیگیری و اقدام در این زمینه شد.
استاندار فارس همچنین انتقال آب از خلیج فارس را یکی از طرح های بسیار مهم دانست و با بیان اینکه انجام این طرح در برنامه ششم توسعه دیده شده است، بر لزوم اجرایی شدن آن در استان فارس تاکید کرد.
تبادار از فعالیت های سرمایه گذاران شرکت فراسان در زمینه های مختلف گردشگری، صنعتی و... در استان فارس قدردانی کرد و خواهان افزایش این فعالیت ها در پهنه فارس شد.
بنا بر گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، شرکت تولیدی صنعتی فراسان در سال ۱۳۶۵ فعالیت خود را به صورت محدود و در زمینه ساخت پره های کولرهای هوایی و برج های خنک کننده پالایشگاه شیراز آغازکرد.
بر اساس این گزارش، این شرکت در طول ۳۰ سال فعالیت خود، با بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز و نیز بهره مندی از استعدادهای جوانان این کشور، توانسته است به عنوان تولید کننده مهم محصولات کامپوزیتی در ایران شناخته شود.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.