رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جراحی بسته کارگذاری دریچه آئورت قلب در شیراز

۱۹:۰۱ - ۲۰۱۸/۰۱/۱۴

جراحی بسته کارگذاری دریچه آئورت قلب در شیراز

جراحی بسته کارگذاری دریچه آئورت قلب در بیمارستان کوثر شیراز انجام شد.

شفیعی سرپرست تیم جراحی با بیان اینکه جراحی بسته کار گذاری دریچه آئورت قلب امروز در بیمارستان نیمه دولتی کوثر شیرازبا موفقیت انجام شد، اظهار کرد: این جراحی با نام تکنیک تاوی یا تعویض دریچه آئورت قلب، بدون جراحی باز از راه شریان پوستی، اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: در این روش نوین که شبیه به آنژیوگرافی است، دریچه بافتی و بیولوژیک از طریق رگ کشاله ران در محل خود قرار می‌گیرد.

سرپرست تیم جراحی، از مزایای این روش نسبت به روش‌های باز را کاهش مصرف داروی وارفارین، پس از عمل جراحی به مدت ۸ تا ۱۲ هفته برشمرد و تصریح کرد: در جراحی باز قلب، بیمار تا پایان عمر مجبور به مصرف این دارو است.

شفیعی ادامه داد: از مهمترین ویژگی‌های این روش جراحی قلب، کاهش عفونت زخم‌های جراحی، کاهش زمان بهبود بیمار به دو تا سه روز بعد از عمل، کاهش احتمال بروز بیماری‌های کبدی و کلیوی و نیاز نداشتن به بیهوشی است.

سرپرست تیم جراحی بیان کرد: امید به زندگی در این دسته از بیماران افزایش می‌یابد، و بر اساس مطالعات علمی، عملکرد دریچه‌های قلبی که با این روش کار گذاشته می‌شوند تا ۱۲ سال تائید شده است.

کجوری فوق تخصص قلب و عروق و عضو تیم جراحی نیز تصریح کرد: این نوع جراحی برای بیماران مسن قلبی که خطرپذیری بالایی در جراحی باز قلب برای آن‌ها وجود دارد یا بیماران دارای بیماری‌های زمینه‌ای کبدی و کلیوی و بیمارانی که درگذشته عمل جراحی باز قلب شدند مناسب‌ترین گزینه است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.