رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

هفته «قرآن و عترت» در استان فارس برگزار می‌شود

۱۷:۰۱ - ۲۰۱۸/۰۱/۱۰

هفته «قرآن و عترت» در استان فارس برگزار می‌شود

مهدی احمدی با اشاره به اینکه برنامه‌های این رویدادشنبه ۲۳ دی ماه با محفل انس با قرآن کریم در راهور فارس افتتاح می‌شود، اظهار داشت: در این هفته چند دوره همایش «سبک زندگی با محوریت قرآن و عترت»  در استان فارس برگزار می‌شود.

وی از برپایی مراسم اختتامیه این هفته در ساعت ۱۸ روز پنج شنبه در سالن مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس خبر داد و اعلام کرد: ۶۸۱ نفر ۱۸۱ اثر برای جشنواره قرآنی ارسال کردند.

احمدی گفت: در مراسم اختتامیه از ۵ پیشکسوت قرآنی و برگزیدگان جشنواره‌های مختلف تقدیر می‌شود و در این ایام نشست با فعالان قرآنی در شهرستان نی‌ریز برگزار می‌شود. 

وی، افزود: در بخش جشنواره۲۵۰ شعر، هنرهای تجسمی ۱۴۳ اثر، هنرهای نمایشی ۳۴ اثر داستان و فیلمنامه ۶۸ اثر، صنایع دستی ۴۳ اثر، رسانه ۲۵اثر، فیلم و عکس ۵۹ اثر، پایان نامه ۳۵ اثر و آواهای دینی ۲۴ اثر به دبیرخانه رسیده است.

مدیرگروه قرآن و عترت ارشاد استان فارس با اشاره به اینکه سوم و چهارم بهمن ماه نشست کشوری شورای توسعه قرآنی به شکل ٢ روزه برگزار می‌شود، افزود: نمایشگاه استانی «نماز و بصیرت» در شیراز و۵ شهرستان‌ها از۲۸ بهمن و تا اول اسفندماه برگزار می‌شود. 

احمدی با اشاره به برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در دهم اسفندماه افزود: تا امروز ۴ هزار و ۷۸۲ نفر ثبت نام کردند که ۵۸۱ نفر آن مرد است، افزود: بیشترین تعداد ثبت‌نام‌کنندگان از شیراز، استهبان، لارستان، داراب و نی‌ریز بودند. 

وی با اشاره به اینکه این دوره مسابقات در چهار گروه «حفظ قرآن کریم»، «ترجمه و مفاهیم قرآن کریم»، «معارف اهل بیت (ع)» و «انس با قرآن کریم» در ٢٦ رشته به شکل الکترونیکی برگزار می‌شود، بیان کرد: در رشته حفظ سوره‌های «واقعه» و «ملک» با ۸۱۰ نفر بیشترین ثبت نام داشته است و بعد از آن تعداد ثبت نام حفظ جزء ۳۰ و ۱۰ و  جزء اول قرآن کریم بیشترین ثبت‌نامی را داشته است که علاقه‌مندان می‌توانند تا ٣� دی ماه با مراجعه به سایت https://www.quranedu.ir ثبت نام کنند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.