رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

زیبنده نیست که در بی خبری کامل نسبت به جا به جایی مدیریت دانشگاه شیراز، تنها نظاره گر باشید

۱۲:۱۲ - ۲۰۱۷/۱۲/۳۱
نامه انجمن وفاق و توسعه به نمایندگان شیراز :

زیبنده نیست که در بی خبری کامل نسبت به جا به جایی مدیریت دانشگاه شیراز، تنها نظاره گر باشید

زیبنده نمایندگان منتخب مردم شیراز و لیست امید نیست که در بی خبری کامل نسبت به جا به جایی مدیریت در عالی ترین کرسی آموزش و پژوهش این شهر، تنها نظاره گر این قبیل تغییرات مهم باشند. مناسب است در این باره، از حاشیه به متن آیید، زمینه های این تصمیم کلان را مورد بررسی قرار دهید و در قبال آن گزارش دهید.

به گزارش صبح شیراز متن نامه انجمن وفاق و توسعه دانشجویان دانشگاه شیراز به نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در در انتقاد به روند تغییر سرپرست دانشگاه شیراز به شرح زیر می باشد: 

به نام خدا

نمایندگان محترم مردم شریف شیراز در مجلس شورای اسلامی؛

 با سلام و آرزوی توفیق

آنچه انجمن وفاق و توسعه دانشجویان دانشگاه شیراز را بر آن داشت تا این مرقومه را خدمت شما ارسال دارد، دعوت به پاسخگویی بیشتر در قبال عملکرد این مدت و نیز انتقاد جدی از بی اطلاعی شما بزرگواران در قبال بسیاری از امور جاری شهر، به ویژه مسائل مربوط به دانشگاه شیراز است.

با گذشت قریب به دو سال از تشکیل مجلس دهم و مشارکت مردم در انتخاب وکلای خود، مطالبه پاسخگویی از منتخبان ملت، کمترین انتظاری است که از جانب مردم و خصوصا بدنه حامیان شما دنبال می شود. توجه به این مهم، نیازمند تلاش برای ایجاد فضایی گفتگو محور با مخاطبان منتقد و توجه به خواسته های آنان در زمینه های مختلف است؛ مساله ای که متاسفانه در طول این مدت، از توجه و پی گیری شما به دور مانده است.

نیک می دانید که در بادی امر، وعده تشکیل شورای مشورتی و ارتباط پیوسته شما با اقشار مختلف به ویژه دانشجویان، در صدر برنامه هایتان قرار داشت که با گذشت زمان، نه تنها شاهد این تشکیلات نبودیم بلکه با محدود شدن دفاتر شما به رفت و آمد حلقه محدودی از افراد خاص که دغدغه جامعه مطالبه گر را آنطور که باید در نمی یابند، به فراموشی سپرده شد. اکنون پذیرفته نیست که با وجود هشدارهای متعدد دانشجویان و رسانه ها، روند نادرست بی خبری شما نمایندگان از آنچه که در این شهر و دانشگاه آن می گذرد، در پیچ و خم عدم دسترسی به شما گم شود.

جناب آقایان پارسایی، رجبی، رضایی و اکبری

در آخرین نمونه تحولات شهر، شاهد تغییر سرپرست دانشگاه شیراز از سوی وزارت علوم و احتمال شروع تغییرات عمده در سطوح مدیریتی این دانشگاه هستیم. فارغ از پرداختن به گزینه منتخب و قضاوت در خصوص ایشان، به این روند نقد جدی وارد است. زیبنده نمایندگان منتخب مردم شیراز و لیست امید نیست که در بی خبری کامل نسبت به جا به جایی مدیریت در عالی ترین کرسی آموزش و پژوهش این شهر، تنها نظاره گر این قبیل تغییرات مهم باشند. مناسب است در این باره، از حاشیه به متن آیید، زمینه های این تصمیم کلان را مورد بررسی قرار دهید و در قبال آن گزارش دهید. 

جای تاکید دارد که این تصمیم در شرایطی اتخاذ می شود که نظر جامعه اساتید، تشکل های دانشجویی، انجمن های علمی، کانون ها و دیگر گروه های مرتبط با دانشگاه شیراز کاملا نادیده گرفته شده و وزارت محترم علوم در چنین شرایطی، اقدام به صدور حکم سرپرست جدید دانشگاه شیراز نمودند که در نوع خود جای تعحب دارد. ما ضمن اعتراض به این روند، برای جلوگیری از تکرار چنین بدعت هایی در اعمال تصمیمات کلان، از شما تقاضای پی گیری جدی داریم.

لازم به ذکر می دانیم که دانشگاه شیراز در طول این سالها از دولت تدبیر و امید، همواره از فضایی متکثر و آزاد از حیث برپایی فعالیت های دانشجویی با سلایق مختلف برخوردار بوده و دانشجویان، شاهد تحولات مطلوبی از حیث بهبود خدمات رفاهی و اقدامات عمرانی دانشگاه بوده اند. این موارد، ضمن آنکه رضایت عمومی را از مدیریت سابق به همراه داشت، جای هیچگونه نارضایتی و مطالبه برای تغییرات عمده در سطح مدیریتی را باقی نگذاشته بود. لذا طرح این پرسش اساسی ضرورت دارد که در شرایط ثبات، آرامش و احساس رضایت گروه های مختلف، منطق تصمیم بر تغییرات عمده در سیستم مدیریتی دانشگاه شیراز بر چه مبنا و هدفی استوار است؟ پاسخ به این ابهام که ذهن همگان را به خود مشغول داشته است، مستلزم اقدام فوری شما نمایندگان محترم است. حقیقتا، بیم آن می رود که نتایج چنین تصمیماتی، فضای مساعد و رضایت بخش حاکم بر این دانشگاه را با دگرگونی های عمده مواجه کند.

انجمن وفاق و توسعه دانشجویان دانشگاه شیراز در پایان، ضمن تاکید مجدد بر ضرورت برقراری ارتباط مستقیم شما نمایندگان با بدنه مردم، پاسخگویی بیشتر و شنیدن مطالبات، از شما درخواست می کند برای جلوگیری از تاثیر سوء تصمیمات یک شبه و فاقد توجیه که طریق معمول خود را طی نکرده است، موضوع علل تغییر سرپرست دانشگاه شیراز را در دستور کار خود قرار داده و با اولویت دادن به آن، پیشگام پی گیری مطالبه جدی دانشجویان در این خصوص باشید؛ باشد که با اقدام موثر شما، تاثیر منفی تصمیمات دفعی و غیرکارشناسی بر جامعه دانشگاهی و انگیزه دانشجویان فعال در امر دانشگاه، به حداقل برسد.

با تشکر
انجمن وفاق و توسعه دانشجویان دانشگاه شیراز

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.