رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دانشگاه شیراز به عقب بازگشت!

۲۲:۱۲ - ۲۰۱۷/۱۲/۲۸
در پی بی تدبیری وزارت علوم ؛

دانشگاه شیراز به عقب بازگشت!

در حالی که دانشگاه شیراز پس از سالیان دراز، رنگ و بوی آرامش و رضایت اهالی آن به خود دیده بود، به طور ناگهانی و آنطور که گفته می شود در پروسه ای یک روزه، حکم سرپرست جدید این دانشگا، دکتر حمید نادگران توسط وزیر علوم صادر شد.

به گزارش صبح شیراز ، در حالی که  دانشگاه شیراز پس از سالیان دراز، رنگ و بوی آرامش و رضایت اهالی آن به خود دیده بود، به طور ناگهانی و آنطور که گفته می شود در پروسه ای یک روزه، حکم سرپرست جدید این دانشگا، دکتر حمید نادگران توسط وزیر علوم صادر شد.

این تغییر در مدیریت دانشگاه در حالی صورت می گیرد که در مدت اخیر که دکتر گشتاسبی راد مسئولیت سرپرستی دانشگاه شیراز را عهده دار بودند، با وجود مواجهه دانشگاه با مشکلات مالی فراوان و کمبود بودجه های دولتی، فعالیت های دانشگاه در زمینه های مختلف، روال قابل قبول و رضایت بخشی را طی کرده بود؛ تشکل های دانشجویی، کانون های مختلف فرهنگی، علمی و سیاسی نسبت به عملکرد مدیریت سابق، رضایت داشته و حجم فعالیت ها و پویایی دانشگاه در این مدت، به نحو قابل قبولی در جریان بود.

گذشته از این، سوابق اجرایی و مدیریتی سرپرست جدید دانشگاه شیراز تا حدی مبهم و خالی از شناخت عمومی بوده که همین مساله، موجب شده است تا شناخت چندانی از ایشان در مجموعه مدیریتی دانشگاه شیراز و استان و همچنین دانشجویان، وجود ندارد . این در حالیست که از سوابق دکتر گشتاسبی راد میتوان به حضور در سطوح مختلف مدیریتی و همچنین پروژه های بزرگ جهادی در دوران دفاع مقدس نامبرد.

آنطور که شنیده شده ، این انتصاب جدید به بهانه فقدان مرتبه استاد تمامی سرپرست سابق دانشگاه بوده اما این دلیل چندان موجه به نظر نمی آید چرا که در بیست سال گذشته، تنها در یک دوره و آن هم در دوره دوم ریاست دکتر مجید ارشاد بر دانشگاه شیراز، ریاست دانشگاه از این مرتبه برخوردار بوده است.

حال باید پرسید که مدیریت بر کلیدی ترین و مهم ترین کرسی نهاد علمی پژوهشی استان فارس که خود نیازمند تجربه کافی، شناخت عمومی، سوابق مشخص و عملکرد قابل دفاع است، به چه دلایلی به جناب آقای نادگران سپرده شده است؟ سوالی جدی از وزیر علوم  که پاسخگویی به آن باید در صدر مطالبات دانشجویان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان مرتبط باشد .

دیدگاه‌ها

ناشناس ۲۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸

ظاهرا شما اصلا شناختی از دکتر نادگران ندارین که متلب نوشتین.
بهتره اول تحقیق کنین بعد حرف بزنین.
دکتر عضو هیئت ۵ نفره دانشگاه بوده از روز اول
دکتر ۱۰ سال معاون دانشجویی بوده
دکتر ۱۵ سال عضو هیات ممیزه بوده
دکتر عضو هیات امنا هست
بازم بگم برات جوجه فکلی:)

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.