رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بررسی مشکلات بیش از یک هزار واحد تولیدی فارس در کارگروه رفع موانع تولید

۱۷:۱۲ - ۲۰۱۷/۱۲/۲۷
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس خبر داد:

بررسی مشکلات بیش از یک هزار واحد تولیدی فارس در کارگروه رفع موانع تولید

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، با اشاره به تشکیل ۱۷۱ جلسه کارگروه رفع موانع تولید در این استان گفت: در این نشست ها مسائل و مشکلات یک هزار و ۸۰ واحد تولیدی و صنعتی مورد بررسی قرار گرفت.

دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مجموع تصمیم های این نشست ها نیز به اتخاذ یک هزار و ۶۲۷ مصوبه و رفع مشکل بیش از ۶۰۰ واحد تولیدی استان منجر شد.
وی ادامه داد: همچنین گزارش سیستم بانکی و دبیرخانه کارگروه رفع موانع تولید حاکی از آن است که تاکنون از محل ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده برای اجرای طرح رونق تولید در سال ۹۶ در کشور، ۱۲۸ میلیارد تومان به ۸۹ واحد تولیدی که طرح های آنها به تصویب رسیده پرداخت شده است.
رحمانی ادامه داد: افزون بر این، بر اساس آمار ارایه شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ۱۲۸ میلیارد تومان و سیستم بانکی استان نیز به طور مستقیم بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان برای حل مشکل واحدهای کوچک و متوسط ظرف ماه های اخیر پرداخت کرده است.
وی بیان کرد: تاکنون تقاضای ۸۰۴ واحد تولیدی استان از مجموع یک هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند به تصویب کمیته های کارشناسی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید رسیده و برای اخذ ۹۹۵ میلیارد تومان تسهیلات به سیستم بانکی معرفی شده اند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس افزود: مقرر شده امسال از محل ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پیش بینی شده، مشکلات سرمایه در گردش ۱۰ هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط رفع شود و سرمایه ثابت ۶ هزار واحد تولیدی نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد و سرمایه بازسازی و نوسازی پنج هزار واحد تولیدی نیز تامین شود.
رحمانی گفت: سال ۹۵ نیز در فارس ۶۶۳ میلیارد تومان تسهیلات از محل ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات پیش بینی شده برای کل کشور به ۴۸۲ طرح تولیدی و صنعتی این استان پرداخت و همچنین ۳۶۰ میلیارد تومان تسهیلات نیز مستقیما توسط بانک ها پرداخت شد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.