رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاد محمد بهمن بیگی در آسمان تاریک جامعه عشایری ستاره ای بی بدیل بود که هیچگاه خاموش نخواهد شد

۱۱:۱۲ - ۲۰۱۷/۱۲/۲۴
استاندار فارس در جمع دانش آموزان ممتاز عشایری :

استاد محمد بهمن بیگی در آسمان تاریک جامعه عشایری ستاره ای بی بدیل بود که هیچگاه خاموش نخواهد شد

استاندار فارس گفت: دانش و علم اندوزی اساس و زیر بنای رشد و تعالی آدمی است.

به گزارش صبح شیراز ، مهندس تبادار؛ استاندار فارس در جمع صمیمی با دانش آموزان ممتاز عشایری گفت: جدا شدن فرزندان عشایر در سن دانش آموزی از پدر و مادر بسیار سخت است و پدر و مادر شما امیدوارند که شما در جامعه مفید و از لحاظ علمی و مدیریتی سرآمد باشید؛ بنابراین شما باید قدردان این فرصت باشید و بهترین استفاده را از این فرصت داشته باشید.

استاندار فارس با اشاره به این که در سایه تلاش و اراده، انسان ها به جایی می رسند که خودشان هم تصور نمی کرده اند، تاکید کرد: فرزندان عشایر از مستعدترین و باهوش ترین فرزندان استان فارس هستند و با شرایط نسبی که برای آن ها فراهم است در آینده اداره بخشی از امور استان و کشور را بر عهده خواهند داشت.

مهندس تبادار اضافه کرد: فقط مدارس عشایری است که در چادر تشکیل شده و با کوچ عشایر ییلاق قشلاق میکند و تنها معلم عشایری است که با عشق به تعلیم و تعلم با تحمل سختیها و سوز سرما و شدت گرما ، در آموزشگاه خود بیتوته میکند و همچنان برای آموزش دانش آموز عشایری تلاش میکند .

استاندار فارس ابراز داشت: فرزندان عشایر به دلیل سازگاری با طبیعت روحی لطیف و با احساس دارند و افرادی توانمند و قدرتمند هستند و در طبیعت زودتر به بلوغ می رسند تا افرادی که در محیط های بسته و محصور قرار دارند.

وی تصریح کرد: خوشحال هستیم کسانی که پدر و مادرشان در مشکلات زندگی می کنند در همین شرایط سخت هم به فکر آموزش و تحصیل فرزندان خود در وضعیت مطلوب هستند و دانش آموزان عشایر نیز برای قدرشناسی از والدین خود باید خوب درس بخوانند تا بتوانند انسانهای اثرگذاری برای جامعه باشند.

استاندار فارس، مرحوم بهمن بیگی را پایه گذار تعلیم و تربیت عشایری توصیف و تصریح کرد: استاد محمد بهمن بیگی در جامعه عشایری کار بزرگی کرد بنای بزرگی پی افکند که از باد و باران گزند نداشت و در آسمان تاریک جامعه عشایری ستاره ای بی بدیل بود که هیچگاه خاموش نخواهد شد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.