رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اقتصاد مقاومتی به معنای بهره گیری جامع از ظرفیت های درونی هر منطقه است

۱۱:۱۲ - ۲۰۱۷/۱۲/۲۴
استاندار فارس در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی :

اقتصاد مقاومتی به معنای بهره گیری جامع از ظرفیت های درونی هر منطقه است

استاندار فارس گفت: اقتصاد مقاومتی معنای بهره گیری جامع از ظرفیت های درونی هر منطقه است.

به گزارش صبح شیراز  مهندس اسماعیل تبادار در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان فارس با تاکید بر اینکه نگاه کانونی و متمرکز مدیران و عملکرد در یک راستا زمینه توسعه ظرفیت ها و توانمندی های استان را فراهم می کند، افزود: پرهیز از نگاه منفرد و عملکرد جزیره ای باید بیش از پیش در دستور کار جلسات و مدیران قرار گیرد.

مهندس تبادار با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی جوان و پویا و خلاق نیاز کنونی هر جامعه ای است، این نیرو را سرمایه موثر و کارا در عرصه عمل و کارآفرینی دانست و خاطر نشان کرد:کشورهای پیشرفته پیش از اینکه به ظرفیت های معدنی و محیطی توجه کنند نیروی انسانی را مورد توجه قرار می دهند.

وی  با اشاره به گزارش مدیر کل جهاد کشاورزی استان درباره اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد مقاومتی  تاکید کرد: همه مسائل مربوط به حوزه کشاورزی نباید در جهاد کشاورزی برطرف شود بلکه موضوعاتی از جمله بسته بندی، فراوری محصولات، تجاری سازی و صادرات باید با همراهی سایر دستگاه ها از جمله صنعت و معدن و تعاون و کار و رفاه اجتماعی پیگیری شود.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه هر مشکلی باید با راهکارهای مناسب و جدید برطرف شود، افزود: امروز که استان فارس دچار بحران آب شده است اقداماتی از جمله توسعه آبیاری های نوین، فرهنگسازی درباره کاشت گیاهان کم آب بر و... مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه معنای اقتصاد مقاومتی پهنه وسعی را در بر می گیرد، گفت: امور مختلفی از صنایع بزرگ فولاد گرفته تا کشاورزی در این حیطه قرار می گیرد.

استاندار فارس ابراز امیدواری کرد با تقویت نگاه متمرکز و کانونی مدیران زمینه ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و به تبع آن رفاه عمومی بیش از پیش در استان فارس فراهم شود.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.