رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

۶۷ هکتار از جنگل‌های سوخته پاسارگاد احیا شد

۱۰:۱۲ - ۲۰۱۷/۱۲/۲۴

۶۷ هکتار از جنگل‌های سوخته پاسارگاد احیا شد

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد از احیای ۶۷ هکتار دیگر از جنگل‌های سوخته این شهرستان خبر داد و گفت: عملیات احیای جنگل‌های آسیب دیده پاسارگاد تا ۱۵ روز دیگر ادامه دارد.

حسن خسروانیان با بیان اینکه در این عملیات بالغ بر ۶۷ هکتار جنگل‌های سوخته تنگ کجو و ارتفاعات تنگ ماری احیا شد اظهار داشت: تاکنون بیش از ۶۰ نفر به صورت خودجوش در این عملیات حضور یافته‌اند و کار احیای مناطق آسیب‌دیده تا ۱۵ دی‌ماه ادامه دارد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد عنوان کرد: عملیات احیای جنگل‌های آسیب دیده و سوخته پاسارگاد از ۱۵ آبان ماه پس از نخستین بارندگی آغاز و تاکنون پنج عملیات در این زمینه انجام شده است.

خسروانیان افزود: احیای این جنگل‌ها با استفاده از بذر گونه‌های بومی مناطق از جمله بنه، ارژن و بادام کوهی و تنگرس انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این عملیات با مشارکت بخشدار و شهرداری بخش پاسارگاد و شورا و دهیاری‌های روستاهای کردشول، مادرسلیمان، مبارک آباد و ابوالوردی و بسیجیان حوزه امام موسی بن جعفر(ع)، حوزه سپاه عشایری امام محمد باقر(ع)، اهالی و دوستداران طبیعت، گروه های جهادی، گروه‌های مردمی، مرتعداران، سازمان‌های مردم نهاد و حافظان و دوستداران طبیعت و محیط زیست، قرقبانان افتخاری منطقه خرسی و نیروهای اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اجرا شده است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.