رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نظارت احزاب و نهادهای مدنی زنان بر روند حضور زنان در کرسی‌های مدیریتی یک ضرورت است

۱۶:۱۲ - ۲۰۱۷/۱۲/۱۷
دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش منطقه فارس :

نظارت احزاب و نهادهای مدنی زنان بر روند حضور زنان در کرسی‌های مدیریتی یک ضرورت است

به اعتقاد کریمی اختصاص سهمیه ۳۰ درصدی مدیریت به زنان نیازمند اقدامات عملی دولت و نهادینه شدن قوانین مرتبط است.

به گزارش صبح شیراز , «جمیله کریمی» دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش منطقه فارس نیز در همایش ملي " حقوق زن و حقوق بشر " در شیراز گفت: تحولات سه دهه اخیر در حوزه‌های علمی و اجتماعی جامعه زنان باعث شده كه امروزه ديگر مشارکت سیاسی زنان بر شور سیاسی استوار نباشد بلكه معطوف به حضور در ساختار تصميم گيري و تصميم سازي در كلان كشور باشد.

وی به وضعیت کنونی زنان اشاره کرد و افزود: زنان در كنار دانش و تخصص هاي متعدد با مشارکت در انجمن‌ها و احزاب و نهادهای مدنی به سطحی از مهارت مديريتي رسیده‌اند که به راحتی می‌توان کرسی‌های مدیریتی به آنها بسپاریم.

کریمی گفت اگر امروز شاهد اختصاص ظرفیت تعریف شده ۳۰ درصد برای واگذاری کرسی مدیریت به زنان هستيم ، ناشي از مطالبه گری زنان است.

مدیرکل اسبق امور زنان استانداری فارس در  دولت اصلاحات خاطرنشان کرد: باید امادگی پذیرش حضور زنان در ساختار اجرايي  را در مدیران خود ایجاد کند. صرف صدور بخشنامه کافی نیست.

دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش منطقه فارس ادامه داد: نظارت احزاب و نهادهای مدنی زنان بر روند حضور زنان در کرسی‌های مدیریتی یک ضرورت است.

به اعتقاد کریمی اختصاص سهمیه ۳۰ درصدی مدیریت به زنان نیازمند اقدامات عملی دولت و نهادینه شدن قوانین مرتبط است.

وی از برخی حساسیت‌ها نسبت به مطالبات حوزه زنان به بهانه مقابله با قوانین اسلام انتقاد کرد و گفت: حساسیت برخی افراطیون نسبت به طرح حقوق زنان، وهن دین است. در پايان تاكيد كرد مساله فدک فعالیت يك موضوع شخصي حضرت فاطمه (ع) نبوده بلكه يك فعاليت اقتصادی برای رونق دادن به حکومت علی( ع) بود.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.