رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بخش خصوصی استان فارس باید میدان‌دار تولید و اشتغال باشد

۱۸:۱۲ - ۲۰۱۷/۱۲/۱۰
استاندار فارس:

بخش خصوصی استان فارس باید میدان‌دار تولید و اشتغال باشد

استاندار فارس گفت: بخش خصوصی فارس امروز باید بیش از هر زمان دیگری برای ایجاد اشتغال و تولید وارد میدان شود چراکه ما و مدیران دستگاه‌های اجرایی تسهیل امور برای حضور بخش خصوصی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

اسماعیل تبادار عصر امروز در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس با اشاره به نقش مهم بخش خصوصی در ایجاد اشتغال و تولید، اظهار داشت: بخش خصوصی فارس امروز باید بیش از هر زمان دیگری برای ایجاد اشتغال و تولید وارد میدان شود زیرا ما و مدیران دستگاه‌های اجرایی تسهیل امور برای حضور بخش خصوصی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی با بیان اینکه سال ۹۶ رو به پایان است و مدیران دستگاه‌های اجرایی باید با جدیت پیگیر جذب اعتبارات ملی برای پروژه‌های استان فارس باشند، بیان کرد: وضعیت اعتبارات ملی در کل کشور مناسب نیست اما جدیت و پیگیری مدیران استان و رفت و آمد به وزارتخانه مربوطه می‌تواند به بالا رفتن سهم تخصیص بودجه‌های ملی کمک زیادی کند.

تبادار تاکید کرد: باید گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان فارس در زمینه تخصیص بودجه‌های ملی در صحن شورای برنامه‌ریزی استان مطرح شود تا مشخص شود کدام یک از دستگاه‌های عملکرد موفقی در جذب اعتبارات داشته‌اند.

استاندار فارس با بیان اینکه در سفر اخیر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان فارس برای ۲۷ مورد که شامل پروژه‌های فرهنگی، حمل و نقل، پروژه‌های درمانی و غیره بوده دستور تخصیص اعتبار ویژه گرفته شده است، افزود: امید است که دستاورد این سفر افزایش تخصیص بودجه به استان فارس و اختصاص اعتبارات بیشتر به پروژه‌های مهم این استان باشد.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال آینده توجه به مباحث مهمی مثل آب، محیط زیست، حمل و نقل ریلی، حمل و نقل عمومی و احیا بافت‌های فرسوده لحاظ شده است، خاطرنشان کرد: دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ به بحث تولید و اشتغال توجه ویژه‌ای داشته است.

اختصاص ۷۲ میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های تاثیرگذار استان فارس

ساسان تاجگردون، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه ۷۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از بودجه امسال به پروژه های تاثیرگذار استان فارس اختصاص یافته است، اظهار داشت: ۵ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان از این اعتبار برای ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه ۳ میلیارد تومان برای تولید و افزایش گل و گیاهان دارویی، ۱۵ میلیارد تومان برای ساماندهی مجتمع‌های گلخانه‌ای و ۷ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت‌ها منطقه ویژه اقتصادی در نظر گرفته شده است، افزود: ۱۵ میلیارد تومان برای تامین زیرساخت‌های شهرک بزرگ صنعتی شیراز و ۶ میلیارد تومان نیز برای ساخت راه و زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی کازرون، لار، فسا و گراش اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه در مجموع ۵۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای این پروژه‌های کشاورزی، صنعتی و گردشگری در نظر گرفته شده است که در واقع برای توانمند کردن بخش غیردولتی باید به‌کار گرفته شود، افزود: سهم بخش صنعت ۲۲.۵ میلیارد تومان، بخش کشاورزی ۳۵ میلیارد تومان و گردشگری و میراث فرهنگی نیز ۱۵ میلیارد تومان است.

تاجگردن با بیان اینکه تخصیص این اعتبارات از جنس اسناد خرانه اسلامی با سر رسید یک و دو ساله است، گفت: صندوق توسعه کشاورزی، صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق کارآفرینی امید و بانک ملی به عنوان بانک و صندوق عامل برای پرداخت این تسهیلات در نظر گرفته شده‌اند.

وی با بیان اینکه مقرر شده که ۵ درصد اعتبارات عمرانی برای کمک به صندوق توسعه کشاورزی اختصاص یابد رقمی معادل ۱۶.۴ میلیارد تومان برای آن پیشنهاد شده است، افزود: از این رقم یک میلیارد تومان به صندوق توسعه منابع طبیعی اختصاص می‌یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس با بیان اینکه ۱۷ میلیارد تومان اعتبار نیز برای پروژه‌های خاص اختصاص یافته است، گفت: تکمیل مراکز بهداشتی زیر ۱۰ تخت در شهرهای شیراز، جهرم، فسا و گراش، اقدامات تعمیری و تربیتی در زندان‌های شیراز و کازرون با ۲.۸ میلیارد تومان، تکمیل مجتمع‌های اداری با ۴.۵ میلیارد تومان و غیره از محل این ۱۷ میلیارد تومان انجام می‌شود.

وی از اختصاص ۲ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی گلزارهای شهدا استان فارس خبر داد و گفت: ۵.۳ میلیارد تومان نیز به آسفالت راه‌های روستایی فاقد آسفالت اختصاص می‌یابد و برای تامین زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان نیز ۴.۱ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

تاجگردون همچنین از اختصاص ۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های فرهنگی استان فارس خبر داد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.