رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سرمایه گذاری در زیر ساخت های حمل و نقل، نیرو محرکه توسعه کشور است

۱۷:۱۲ - ۲۰۱۷/۱۲/۱۰
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس :

سرمایه گذاری در زیر ساخت های حمل و نقل، نیرو محرکه توسعه کشور است

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، بهبود همه جانبه حمل و نقل و ارتباطات را یکی از راهکارهای بهبود توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای در حال توسعه دانست و بر نقش اثرگذار حمل و نقل در گشایش صادرات و افزایش گردش چرخه تجارت و بازرگانی تاکید کرد.

به گزارش صبح شیراز ، هاله فولاد فر؛ مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس زیر ساخت های حمل و نقل را منبع و پتانسیل خوبی برای اشتغال زایی دانست که موجب ارتقای استاندارد زندگی و بهبود چشم اندازهای رشد فراگیر می شود.
فولادفر اظهار داشت: استان فارس در بخش ریلی با برخورداری از پتانسیل های مهم کشاورزی ، گردشگری و صنایع تبدیلی در سال ۱۳۸۸ به شبکه سراسری راه آهن پیوست و با مجموع ۲۳ ایستگاه که شامل ۶ ایستگاه تشکیلاتی مهم است در شبکه ریلی کشور نقش آفرینی می کند . 
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری اظهار داشت : استان فارس با ۵۰۰ کیلومتر خط اصلی و ۷۷ کیلومتر خط مانوری و ۵ کیلومتر خط صنعتی و تجاری ۴درصد از شبکه ریلی را دارا می باشد. 
وی در خصوص حمل ونقل جاده ای در سال ۹۵ گفت: فارس دارای حدود ۱۶ میلیون تن بار خروجی و ۱۲ میلیون تن بار ورودی و ۸۰۶ میلیون تن بار درون استانی بوده است و در کشور دارای رتبه چهارم حمل و نقل می باشد . 
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری با اشاره به اینکه راه آهن باعث هم سویی مسیرهای ریلی با کریدورهای ترانزیتی می شود و همچنین اتصال شبکه ریلی به بخش عمده ای از مراکز اصلی تولید و جذب بار و مسافر داخلی و مرزی و ترانزیتی است افزود: در صورت احداث ۷ خط فرعی راه آهن به طول مجموع ۶۵ کیلومتر مقدار ۹۰۹ میلیون تن بار در استان از این مراکز صنعتی و معدنی از طریق ریل جذب خواهد شد . 
هاله فولاد فر در ادامه گفت: به منظور ایجاد بسته سرمایه گذاری در این رابطه جلسات و هماهنگی هایی با مدیران محترم قطار شهری ، راه آهن،  راه و شهر سازی و سایر مدیران مربوطه صورت گرفته تا بتوان با بهره گیری کامل از منابع و پتانسیل های استان سرمایه های خوبی در این حوزه ها جذب نمود و در توسعه زیر ساخت های حمل و نقل استان گام مهمی برداشت.  
 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.