رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شیراز و فارس از پیشروان امور خیریه در کشور بوده و این موضوع نشان از حس قوی انسان دوستی شیرازی‌هاست

۱۶:۱۲ - ۲۰۱۷/۱۲/۰۳
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز :

شیراز و فارس از پیشروان امور خیریه در کشور بوده و این موضوع نشان از حس قوی انسان دوستی شیرازی‌هاست

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز با قدردانی از فعالیت‌های صورت گرفته در سراهای مهربانی شیراز از حمایت ویژه و تقویت این سراها خبرداد.

به گزارش صبح شیراز , لیلا دودمان در بازدید از سرای مهربانی واقع در بلوار شهید چمران اظهار داشت: شیراز و استان فارس از استان ‌ای پیشرو در امور خیریه در کشور است و این موضوع نشان از حس قوی انسان دوستی شیرازی‌ها است.

وی گفت: مردم همواره خالصانه حاضر به اهدای سرمایه‌های خود برای کمک به هم نوعان هستند و در این راه مجمع خیرین فرهنگساز و شهرساز شیراز مسیر تحقق اهداف خیرخواهانه مردم را به درستی هدفمند و اثربخش کرده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های مطلوبی که در این مجمع انجام شده، مردم به خوبی در سراهای مهربانی جمع و جذب شده‌اند و هم در بعد سخت افزاری و هم در بعد نرم افزاری این سراها موفق عمل کرده‌اند و از این رو شورای اسلامی شیراز در کنار این حرکت خیرخواهانه و حمایت کننده آن است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به فعالیت سراهای مهربانی برای دریافت کتاب از شهروندان اهدا کننده  و توزیع هدفمند آن در مراکز متقاضی افزود:  ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه ضرورت دارد و از این رو راه اندازی جمعه بازارهای کتاب در شیراز می‌تواند به این موضوع کمک کند.
 دودمان همچنین بر لزوم ساخت کتابخانه مرکزی شیراز به عنوان یک نماد شهری نیز تأکید کرد و خواستار تسریع در ساخت کتابخانه مرکزی شیراز شد.

وی با اشاره به تأثیرات فضای مجازی بر کاهش سرانه مطالعه و کتابخوانی گفت: این موضوع زنگ خطری است که باید تلاش کنیم با توسعه زیرساخت‌های لازم شاهد رشد سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی درجامعه باشیم.

مدیرعامل مجمع خیرین فرهنگساز و شهرساز شیراز نیز در این بازدید با اشاره به اینکه این مجمع  با جلب مشارکت‌های  خیرین توانسته در ساخت مسجد,نمازخانه, کتابخانه، سقاخانه، اماکن ورزشی، مراکز خوداشتغالی فعالیت‍‌های چشمگیری انجام دهد گفت: مجمع خیرین فرهنگساز و شهرساز شیراز از موفق‌ترین حرکت‌های مردمی در کشور است.

سید عبدالرضا دستغیب جمع آوری بیش از ۸۲ هزار دست لباس و جمع آوری ۴۴ هزار جلد کتاب برای نیازمندان و مناطق محروم شیراز را نمونه‌ای از  فعالیت‌های سرای مهربانی معرفی کرد و افزود: تمامی کمک های مردم به این سراها بین نیازمندان، کتابخانه های محلات کم برخوردار و خیریه های سطح شهر توزیع شده است.

رئیس مجمع خیرین فرهنگساز و شهرساز شیراز با اشاره به اینکه یکی از اهداف سراهای مهربانی توسعه فرهنگ خیرخواهی است گفت: تمامی افراد فعال  در این سراها به صورت رایگان و با عنوان خیر وقت و زمان فعالیت می کنند.

درادامه عضو هیئت مدیره مجمع خیرین فرهنگساز و شهرساز شیراز نیز با اشاره به اینکه این مجمع اقدام ابتکاری شیرازی‌ها است اظهار داشت: در سراهای مهربانی وابسته به این مجمع اقلامی همچون: دارو، لوازم تحریر و اسباب بازی که توسط خیرین اهدا می شود به صورت هدفمند بین نیازمندان توزیع می شود و اگر این سراها وجود نداشت برخی از این اقلام های رغم کاربردی بودن  تبدیل به پسماند و ضایعات می‌شد.

نویدگویی از انجام مطالعات اجرای طرح بن غذا در شیراز نیز خبرداد و گفت: در این طرح با کمک خیرین در روزهای سال با توزیع بن های غذا تلاش خواهیم کرد در رفع نیازهای محرومین قدم برداریم .

 وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم با حمایت شورا و شهرداری تعداد سراهای مهربانی در شیراز افزایش یابد، از خیران دعوت کرد تا با مشارکت در طرح‌های این مجمع در زمینه رفع نیازهای عمومی مردم در حوزه های فرهنگی و اجتماعی مشارکت کنند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.