رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کوروش شخصیتی است که این شایستگی را دارد که یک روز به نام او نامگذاری شود

۱۶:۱۲ - ۲۰۱۷/۱۲/۰۳
استاد تاریخ دانشگاه شیراز :

کوروش شخصیتی است که این شایستگی را دارد که یک روز به نام او نامگذاری شود

عضو هیات علمی و استاد تاریخ دانشگاه شیراز گفت: کوروش شخصیتی است که این شایستگی را دارد که یک روز به نام او نامگذاری شود.

به گزارش صبح شیراز , دکتر مصطفی ندیم روز جمعه با اشاره به برگزاری نخستیتن نشست کارگروه علمی و اجرایی بزرگداشت کوروش در گفت و گو با ایرنا افزود: برنامه ای در دست اجرا داریم که بر اساس آن آیین بزرگداشت بنیانگذار سلسله هخامنشی با شکوه هرچه تمام تر برگزار شود و همه جنبه های ملی، مذهبی، ایرانیت و هویت ایرانی نیز در آن دیده شود. 
وی ادامه داد: کوروش در حقیقت شخصیتی است که هم در ایران و هم در تاریخ تمدن جهانی تاثیرگذار بوده است. 
او اظهار کرد: در طول تاریخ ایران سلسله های پادشاهی بسیاری بر سر کار آمده اند اما هخامنشیان در ایران تمدن ساز بوده اند و حداقل به این بهانه هم که شده باید موسس این سلسله را ارج نهیم. 
ندیم تصریح کرد: علاوه بر این، رفتار صلح جوی کوروش است که این ویژگی باید به گونه ای مطرح شود که همه جهانیان بدانند که مردم ایران مردمی صلح دوست هستند و زبانی بهتر از زبان کوروش برای بیان این مطلب سراغ نداریم. 
عضو هیات علمی و استاد تاریخ دانشگاه شیراز درباره کارگروه علمی و اجرایی بزرگداشت کوروش هم گفت: تشکیل این کارگروه یک اقدام بسیار خوب است و امیدواریم در نشست های تخصصی بتوانیم به راهکارهای خوب و در نهایت نتیجه ای مطلوب دست یابیم. 
کارگروه علمی و اجرایی بزرگداشت تاریخی کوروش در استان فارس روز سیزدهم آبان تشکیل و با صدور حکمی از سوی استاندار این استان، هادی پژوهش جهرمی به عنوان مسئول این کارگروه منصوب شد. 
در حکم اسماعیل تبادار استاندار فارس خطاب به هادی پژوهش جهرمی آمده است: شناخت تاریخ و تمدن ایران قبل و بعد از اسلام، نیازمند مطالعه ذخایر علمی، فرهنگی و آشنایی با شخصیت های تاریخی آن است، کوروش که بنا به روایتی همان ذوالقرنین می باشد از جمله چهره های تاریخی و ماندگار ایران و جهان است. 
در این پیام عنوان شده است: استان کهن فارس، خاستگاه کوروش و سایر مفاخر علمی و ادبی است، تبیین و شناخت جایگاه هر یک ازبزرگان و از جمله کوروش سبب آگاهی بیشتر قشر جوان با هویت، اصالت و تمدن اسلامی ایرانی می گردد، این امر با تشکیل کارگروه علمی و اجرایی بزرگداشت تاریخی کوروش محقق می شود. 
درادامه این پیام بیان شده است: مسئولیت تشکیل و برگزاری جلسات کارگروه مذکور به جنابعالی محول می شود تا با استفاده از ظرفیت مراکز علمی، فرهنگی و با بهره گیری از نظرات کارشناسی استادان خبره حوزه تاریخ و دین، گامی موثر در جهت نیل به اهداف ترسیمی برداشته شود. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.