رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سهم اقتصاد فارس از معادن استان باید افزایش یابد

۲۳:۱۱ - ۲۰۱۷/۱۱/۳۰
مهندس تبادار :

سهم اقتصاد فارس از معادن استان باید افزایش یابد

استاندار فارس، سهم یک درصدی اقتصاد این استان از معادن را بسیار اندک دانست و گفت: باید با تدوین نقشه راه مناسب و تقویت برنامه های پیشین در حوزه معادن استان، در جهت افزایش این سهم حرکت کنیم.

به گزارش صبح شیراز ، اسماعیل تبادار شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای معادن استان در شیراز، با اشاره به وجود ۲۳ نوع ماده معدنی در فارس افزود: بهره وری بیشتر اقتصادی از معادن در گرو فرآوری معادن و صنایع معدنی است که باید در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: اهدافی مانند خام فروشی کمتر، دستیابی به ارزش افزوده بیشتر، مهیا شدن شرایط برای استفاده صنایع پایین دستی از مواد اولیه معادن استان بخشی از رونق اقتصادی را در حوزه معادن استان محقق خواهد کرد.
تبادار اظهار کرد: استفاده از واژه هایی همچون پنجره واحد نباید تنها در کلام خلاصه شود بلکه باید بهترین و کارآمدترین افراد پس از رئیس یک دستگاه اجرایی در این پنجره واحد قرار گیرد.
استاندار فارس، بر لزوم استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و نظام مهندسی و همچنین اهمیت نقشه راه کارشناسی تاکید کرد و گفت: باید از تجربه های گذشته عبرت بگیریم، اقداماتی که سبب ایجاد تجربه های تلخ شده را کاهش دهیم و تجربه های مفید را بیش از گذشته به کار گیریم.
تبادار اضافه کرد: ظرفیت غنی معادن در فارس فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی است و استفاده از تمام ظرفیت های استان امری ضروری است و باید بر اساس ظرفیت های موجود حداکثر بهره برداری را ببریم.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.