رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سازمان توسعه تجارت ایران مسئولیت میز کشوری توسعه صادرات شیرین بیان را به فارس محول نمود

۱۹:۱۱ - ۲۰۱۷/۱۱/۲۳
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس :

سازمان توسعه تجارت ایران مسئولیت میز کشوری توسعه صادرات شیرین بیان را به فارس محول نمود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت : اداره کل هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران مسئولیت میز کشوری توسعه صادرات شیرین بیان را به استان فارس محول نمود

یداله رحمانی درجلسه توسعه صادرات غیرنفتی استان افزود : اتحادیه شیرین بیان ایران در سال ۱۳۸۲ با مشارکت واحد های تولیدی استان و تامین کنندگان مواد اولیه با مجوز اتاق بازرگانی ایران شکل گرفت .
وی در ادامه بیان نمود : اتحادیه در حال حاضر مشارکت نزدیک به ۹۰ درصد صادرکنندگان ایران را جلب نموده و تنها تشکل ملی صادرات در استان فارس است . 
یداله رحمانی گفت : تاکنون اقداماتی برای کشت شیرین بیان در استان فارس انجام شده که از مهمترین آنها می توان به  تعریف طرح پژوهشی کشت این گیاه با همکاری دانشگاه شیراز ، اجرای طرح از تابستان سال ۱۳۹۱، سرمایه گذاری برای کشت در زمین های الگویی توسط شرکت علاقمند به کشت این گیاه و بازدید از مزرعه کشت شیرین بیان در دیگر کشورها اشاره نمود. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اظهار داشت : صادرات شیرین بیان در ایران بالغ بر ۳۷ میلیون دلار در سال ۱۳۹۵ بوده است که ۱۷درصد سهم بازار جهانی را به خود اختصاص داده است و از این حیث در جایگاه اول دنیا قرار داریم و سهم استان فارس نیز ۳۱ میلیون دلار می باشد . 
یداله رحمانی در ادامه با عنوان اینکه ارزش صادرات شیرین بیان کشور از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۵ ، ۳۴۰ میلیون دلار بوده است افزود: ارزش صادرات این محصول از استان فارس ۲۵۲ میلیون دلار بوده که معادل ۷۴ درصد ارزش سهم کل صادرات محصول شیرین بیان کشور می باشد. 
وی در زمینه افزایش توسعه صادرات راهکارهایی را عنوان و بیان نمود : با توجه به اینکه رویش بهترین نوع شیرین بیان ایران در استان فارس می باشد و همچنین تمرکز صنایع پودر عصاره شیرین بیان نیز در این استان قرار دارد ایجاد مرکز تحقیقات و فناوری صنعت شیرین بیان ایران در استان فارس از الزامات می باشد . 
رحمانی اضافه کرد : حفظ جایگاه اول دنیا در صادرات محصولات شیرین بیان و پیشرو بودن در این عرصه مستلزم توجه ویژه به بخش تحقیق و توسعه وفناوری و نوآوری می باشد و بایستی با اتکا به تحقیقات و نوآوری روز به روز سهم بیشتری از بازار صادرات این محصول را در دنیا به کشور عزیزمان اختصاص بدهیم و اکتفا  به عدد ۳۷ میلیون دلار نداشته باشیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در پایان گفت: اجباری نمودن استاندارد صادرات پودر و عصاره شیرین بیان به منظور ساماندهی بهتر کیفیت فرآورده های صادراتی ایران ازدیگر نکاتی است که در این صنعت بایستی مورد توجه قرار بگیرد . 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.