رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

یک چهارم دانشگاه شیراز دانشجوخارجی است

۲۰:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۱۶

یک چهارم دانشگاه شیراز دانشجوخارجی است

رییس دانشگاه شیراز گفت: دانشگاه شیراز جزو اولین دانشگاه کشور است که یک چهارم دانشجویان آن از کشورهای خارجی هستند.

دکتر مجید ارشاد در سیزدهمین آیین نکوداشت دانش آموختگان بیش از ۲۰۰ دانشجوی خارجی در شیراز افزود:شیراز از کهن ترین شهرهای ایران و فارس خاستگاه تمدن ایران آغاز سلسله هخامنشیان مهد فرهنگ و تمدن ایران اسلامی وماوای بزرگانی چون فیلسوف بزرگ ایران و جهان، ملاصدرا، کلام پردازان بزرگ ایران و جهان سعدی و حافظ، شاعرانی که بر فرهنگ جهان اثر گذاشته اند و مفاهیم غنی قرآن کریم را در الفاظی شیوا به جهان معرفی کرده اند.

وی با اشاره به اینکه امروز جهان شاهد پیشرفت های بشری زیادی است و کسی حق مصادره پیشرفت های علمی بشری را ندارد گفت:فرهنگ ملل ها دارای ویژگی هایی است که قابل ستایش است و باید آن را شناخت و به آن احترام گذاشت.

این مقام مسوول ادامه داد:علم زبان مشترک همه ملت هاست و ارمغان آن جهانی پر از صلح و اندیشه برای عصر جدید می باشد که در همین راستا کشور جمهوری اسلامی ایران جوانان جهان را پذیراست.

رییس دانشگاه شیراز بیان داشت:این دانشگاه باداشتن ۶۵۰ عضو هیات علمی و ۱۳ هزار دانشجو ، دانشگاه جامعی است که مسوولیت پرورش دانشجویان متخصص و کارآمد را به عهده دارد.

ارشاد در خصوص اینکه دانشگاه شیراز سوابق انکارناپذیری در توسعه علمی و سیاسی کشور داشته است خاطر نشان کرد :این دانشگاه اولین دانشگاهی است که دوره دکتری را در کشور به وجود آورد و پس از آن دوره دکتری در بقیه دانشگاه ها هم شروع شد.

وی اظهار داشت:این دانشگاه در جهت پاسخ گویی به تقاضاهایی که برای ادامه تحصیل وجود داشت اولین دوره مجازی را ایجاد کرد که فرصتی است برای آحاد ملت که می خواهند در دوره های آموزشی مجازی وارد شوند.

رییس دانشگاه شیراز در خصوص اینکه وقتی رئیس جمهور اعلام کردند که یک دانشگاه به زبان انگلیسی باید در کشور وجود داشته باشد، اکنون دانشگاه شیراز به عنوان اولین دانشگاه امادگی خود را برای راه اندازی این دانشگاه اعلام می کند گفت:ما این امکان را فراهم کردیم تا کسانی که می خواهند تحصیل کنند با رعایت اصول فرهنگی و اسلامی در این دانشگاه تحصیل نمایند.

در سیزدهمین آیین نکوداشت دانش آموختگان در دانشگاه شیراز از ۲۰۰ دانشجوی خارجی فارغ التحصیل تقدیر شد./ایرنا

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.