رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توجه به ظرفیت های ویژه گردشگری در شهرستان پاسارگاد و تقویت آنها راهکار اصلی دستیابی به رونق اقتصادی و اشتغال زایی است

۲۱:۱۱ - ۲۰۱۷/۱۱/۱۷
استاندار فارس در شورای اداری پاسارگاد :

توجه به ظرفیت های ویژه گردشگری در شهرستان پاسارگاد و تقویت آنها راهکار اصلی دستیابی به رونق اقتصادی و اشتغال زایی است

استاندار فارس گفت: توجه به ظرفیت های ویژه گردشگری در شهرستان پاسارگاد و تقویت آنها راهکار اصلی دستیابی به رونق اقتصادی و اشتغال زایی در این شهرستان است.

به گزارش صبح شیراز ، اسماعیل تبادار شامگاه پنجشنبه در سفر به شهرستان پاسارگاد و در نشستی با فعالان اقتصادی این شهرستان افزود: حمایت از فعالیت هایی که سبب کارآفرینی در کشور می شود مورد نظر مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهور و دولت تدبیر و امید است.
استاندار فارس با بیان اینکه همه مسئولان در سراسر کشور وظیفه دارند همه امکانات دولتی را در راستای رونق اقتصادی و بهبود وضعیت اقتصادی مردم به کار گیرند، خاطر نشان کرد: توجه به بخش خصوصی حلقه تکمیلی تلاش هایی است که باید در کنار فراهم کردن تسهیلات و ابزار و امکانات دولتی، از سوی مسئولان انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی در هر منطقه ای ساز و کار های ویژه خود را دارا است تاکید کرد: هیچ منطقه ای بدون اهتمام برجسته و جدی به بخش خصوصی و فعالیت های مردم به عمران و آبادانی نخواهد رسید.
تبادار ایجاد تسهیلات مناسب و رفع موانع موجود بر سر راه فعالان اقتصادی را وظیفه ای تکلیفی برای همه دستگاه های اجرایی دانست و افزود:اگر معیشت مردم دچار مخاطره شود آرامش و امید به آینده در جامعه خدشه دار خواهد شد.
استاندار فارس با اشاره به بحران آب و خشکسالی که شهرستان پاسارگاد را مانند سایر نقاط استان فارس دچار مخاطره کرده است ، گفت: با توجه به اینکه معیشت مردم این شهرستان پیش از این بر کشاورزی استوار بود امروز و با ایجاد بحران خشکسالی باید به دنبال راهکارهای مناسب دیگری مانند توسعه فعالیت های صنعتی ،تولیدی، گردشگری و.. در کنار کشاورزی بود.
تبادار با تاکید بر اهمیت جایگاه تولید و صادرات در ایجاد رونق اقتصادی اظهار کرد: هر فردی که تصمیم به راه اندازی واحد تولیدی دارد باید معلومات و آگاهی کامل و جامعی در زمینه بازاریابی داشته باشد یا افرادی با این توانایی را در کنار خود قرار دهد؛ در غیر این صورت با انبوهی ازجریمه تسهیلات پرداخت نشده و محصولات بدون بازارو از دست رفتن سرمایه رو به رو خواهد شد.
وی با تاکید بر ظرفیت های گردشگری در استان فارس و همچنین حضور سالانه سه میلیون گردشگر در شهرستان پاسارگاد، خواهان جدیت در جذب سرمایه گذاری با رویکرد گردشگری در این شهرستان شد و افزود: زمانی که زیر ساخت های گردشگری فراهم باشد و سرمایه گذار از به دست آوردن سود یقین حاصل کند با میل و رغبت وارد شهرستان خواهد شد.
استاندار فارس از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست رفع مشکلات فعالان اقتصادی شهرستان پاسارگاد را با جدیت دنبال کنند و در ادامه تاکید کرد: گزارش این اقدامات را بررسی و پیگیری خواهد کرد. 
شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادتشهر در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال شیراز واقع است. 
تبادار استاندار فارس روز پنجشنبه در سومین سفر خود به شهرستان های استان میهمان مردم شهرستان پاسارگاد بود. 
ادای احترام به شهدای والامقام شهرستان پاسارگاد، زیارت حرم مطهر امامزاده حسین (ع) سعادتشهر و بازدید از روند اجرای طرح ساخت موزه پاسارگاد از دیگر برنامه های استاندار فارس در این سفر یکروزه بود. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.