رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

به توانمندی‌ها و کارکرد مدیریتی اسکندرپور اعتقاد راسخ دارم

۱۴:۱۱ - ۲۰۱۷/۱۱/۰۸
استاندار فارس در آئین معارفه شهردار شیراز :

به توانمندی‌ها و کارکرد مدیریتی اسکندرپور اعتقاد راسخ دارم

استاندار فارس با بیان اینکه نگاه‌ها در توسعه شیراز نباید تنها به برج و زیرگذر و پل باشد، گفت: باید شهری سالم با محیطی دلپذیر و نشاط‌آور در کنار این سازه‌ها داشته باشیم.

به گزارش صبح شیراز , عصر دیروز جلسه معارفه اسکندر حیدرپور،شهردار شیراز با حضور استاندار فارس، نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر برگزار شد. 

اسماعیل تبادار، استاندار فارس در آئین معارفه شهردار شیراز با بیان اینکه به توانمندی‌ها و کارکرد مدیریتی اسکندرپور اعتقاد راسخ دارم،اظهار داشت: باید به جایگاه شیراز نگاه و دید بین‌المللی، منطقه‌ای و کشوری داشت و اینکه بگوییم شیراز شهری پرآوازه است کافی نیست.  

وی با بیان اینکه نگاه‌ها در توسعه شیراز نباید تنها به برج و زیرگذر و پل باشد، گفت: باید شهری سالم با محیطی دلپذیر و نشاط‌آور در کنار این سازه‌ها داشته باشیم چراکه داشتن شهری دلپذیر  در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی خواسته همه شهروندان است. 

تبادار با بیان اینکه شهردار باید با هدف اتمام پروژه‌های باقی مانده کار خود را شروع کند، افزود: کلانشهر شیراز مجال بزرگی برای دعوت از سرمایه‌‌گذاران داخلی و خارجی است و این فرصت باید به عنوان یک ضرورت در راستای فراهم کردن اشتغال در دستور کار قرار بگیرد.

استاندار فارس درباره مشکلات سد تنگ‌سرخ نیز گفت: این سد با دادن تعهد به رئیس محیط زیست کشور مبنی بر استفاده از آب پشت سد برای آبیاری باغات قصرالدشت، دریاچه مهارلو و رودخانه خشک وارد فاز اجرایی می‌شود.

وی همچنین به بوی نامطبوع فاضلاب در ورودی شیراز اشاره کرد و اظهار داشت: احداث بزرگترین و مجهزترین تصفیه‌خانه کشور در دستور کار قرار دارد که تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و پساب آن قابل استفاده برای کشاورزی و آبیاری فضاهای سبز است. 

علی اکبری، نماینده مردم شیراز در مجلس در این مراسم گفت:گلایه‌هایی از شهرداری وجود دارد که به عنوان مثال پیمانکاران شهرداری خارج از استان انتخاب شده و پارکینگ‌های طبقاتی مکانیزه در حال تبدیل به آثار باستانی هستند در حالی که متقاضی برای واگذاری این پارکنیگ‌ها در شیراز وجود دارد.

وی افزود: یکی از مشکلات دیگر شهر شیراز نبودن مسیرهای دسترسی به شاهچراغ است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد.

بهرام پارسایی دیگر نماینده مردم شیراز نیز بیان کرد: برای بازنگری قانون شهرداری‌ها که مربوط به سال‌های گذشته است، پیشنهادها را به شورای عالی استان ارسال کنید تا در مجلس بررسی آن را پیگیری کنیم.

وی با بیان اینکه افراط و تفریط در مسائل اجتماعی و فرهنگی شیراز زیاد دیده می‌شود، گفت: پیشنهاد می‌کنم برای رفع مشکلات شیراز از توسعه داشته‌های فرهنگی اجتماعی استفاده کنیم. 

پارسایی با انتقاد از وضعیت ورودی شهر شیراز عنوان کرد: شیراز پایتخت فرهنگی ایران است اما دریغ از اینکه در ورودی‌های شهر شیراز حتی یک خط در این باره وجود داشته باشد و این به معنای نادیده گرفتن بخش فرهنگی و ادبی شهر شیراز است و وظیفه مدیران این شهر این است که با حذف افراط و تفریط‌ها در مسائل اجتماعی و فرهنگی آرامش مردم را حفظ کنند.

محمدحسن اسدی، سرپرست شهرداری شیراز نیز گفت: نخستین چالش پیش‌روی شهرداری‌ها قانون شهرداری است، این قانون ۶۲ سال پیش تدوین شده است علاوه بر آن خودکفایی شهرداری‌ها چالش بعدی پیش روی شهرداری‌ها است.

وی افزود: دغدغه درآمد پایدار از دیگر چالش‌های شهرداری‌ها است چراکه در حال حاضر ۹۰درصد از درآمد شهرداری‌ها ناپایدار است.

اسدی عنوان کرد: نبود مدیریت یکپارچه شهری نیز از چالش‌های مهم پیش روی شهرداری‌ها است که سبب موازی کاری‌ها و بروز مشکلات عمده  شده است.

سرپرست شهرداری شیراز بیان کرد: در هر ۵۵ هکتار یک پروژه  عمرانی  و در چهار جهت جغرافیایی شیراز نیز در هر ۷۵۰ متر یک پروژه در حال ساخت و ساز است. 

احمدرضا دستغیب، رئیس شورای پنجم شیراز گفت: رویکرد شورای شهر پنجم مردم محوری و توجه به فرهنگ و آداب و رسوم شیراز است علاوه بر آن حفظ و نگهداری باغات از دیگر مسائل مهمی است که باید بدان توجه کرد. 

وی با تبریک به شورای پنجم بدلیل انتخاب حیدر اسکندرپور بعنوان شهردار شیراز، افزود: شورای پنجم از شهردار جدید شیراز انتظار دارد ابتدا پروژه‌های نیمه تمام را به اتمام برساند پس از آن رویکرد‌ شورا را در تنظیم برنامه سوم و بودجه ۹۷ مورد توجه قرار دهد. 

شورای پنجم هیچ دخالتی در عزل و نصب مدیران ندارد اما طبق قانون بر رفتار مدیران نظارت دارد و با مدنظر قرار دادن پاکدستی و شایسته‌سالاری با رانت‌خواری برخورد می‌کند. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.