رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سرمایه گذاری در بخش نیروگاه های تجدیدپذیر در اولویت استان قرار دارد

۲۲:۱۱ - ۲۰۱۷/۱۱/۰۶
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس :

سرمایه گذاری در بخش نیروگاه های تجدیدپذیر در اولویت استان قرار دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و برای بهره برداری از قابلیت ها و ظرفیت های فارس، سرمایه گذاری در بخش نیروگاه های تجدیدپذیر در اولویت استان قرار دارد.

 یدالله رحمانی، عصر یکشنبه در نشست کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان فارس در شیراز افزود: بر اساس ماده ۵۰ برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است که تا پایان برنامه ششم، بخشی از ظرفیت برق کشور به میزان پنج هزار مگاوات را از انرژی تجدید پذیر تامین کند که سهم استان فارس ۳۰۰ مگاوات یعنی ۶ درصد، تعیین شده است.
وی ادامه داد: همچنین بر اساس نامه ابلاغی شرکت توانیر، تا پایان برنامه ششم، ظرفیت تولید برق گازی نیروگاه های کوچک باید به ۲ هزار مگاوات برسد که سهم استان فارس از این رقم ۱۲۰ مگاوات است.
رحمانی بیان کرد: کل موافقت نامه های صادر شده دارای اعتبار در زمینه نیروگاه های خورشیدی در فارس ۷۱ موافقت نامه است که با اجرای آنها در سراسر استان، شاهد تولید ۵۵۳ مگاوات برق خواهیم بود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس افزود: همچنین با اجرای ۸۲ نیروگاه گازی که موافقت نامه های آنها در استان صادر شده، ۷۰۴ مگاوات برق در فارس تولید خواهد شد.
وی، مجموع مجوزهای صادر شده دارای اعتبار برای نیروگاه های مقیاس کوچک خورشیدی و گازی در فارس را ۱۵۳ نیروگاه برشمرد و افزود: این نیروگاه ها توانایی تولید یک هزار و ۲۵۷ مگاوات برق را خواهند داشت.
رحمانی ادامه داد: با هدف حمایت از نیروگاه های تجدید پذیر، تمام دستگاه های صادر کننده مجوز موظفند که با کوتاه کردن فرایند صدور مجوز و حمایت های همه جانبه، روند سرمایه گذاری در این زمینه را شتاب بخشند.
وی گفت: با توجه به محدودیت بودجه عمرانی کشور و لزوم استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاران داخلی و خارجی، به تمام دستگاه های استان تاکید شده که مجوزهای مورد نظر سرمایه گذاران را که طرح های آنها دارای توجیه فنی و اقتصادی است، بدون استثناء و حداکثر ظرف ۲ هفته صادر و موانع و مشکلات احتمالی فرا روی سرمایه گذاران را نیز به سرعت رفع کنند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.