رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

به زودی کارگروه رفع تنگناهای سرمایه‌گذاری در استان تشکیل می‌شود / ۷۰ درصد درخواست‌ها و نگرانی‌های مردم فارس‌ "اشتغال" است

۲۰:۱۱ - ۲۰۱۷/۱۱/۰۴
استاندار فارس :

به زودی کارگروه رفع تنگناهای سرمایه‌گذاری در استان تشکیل می‌شود / ۷۰ درصد درخواست‌ها و نگرانی‌های مردم فارس‌ "اشتغال" است

استاندار فارس گفت: ۷۰ درصد درخواست‌ها و نگرانی‌های مردم استان فارس مربوط به اشتغال است.

به گزارش صبح شیراز ،  اسماعیل تبادار عصر امروز در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان فارس با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال یک برنامه و هدف ملی است و باید همه مسئولان استان فارس با همدلی و وحدت در جهت تحقق این دو موضوع تلاش کنند، اظهار داشت: به زودی کارگروه رفع تنگناهای سرمایه‌گذاری در استان فارس تشکیل می‌شود زیرا باید در روند جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در استان فارس شتاب بیشتری ایجاد شود.

وی با بیان اینکه گرفتاری جامعه امروز ما مسئله بیکاری است و متاسفانه ۷۰ درصد درخواست‌ها و نگرانی‌های مردم استان فارس  مربوط به اشتغال است، افزود: بخش زیادی از آسیب‌های اجتماعی به دلیل بیکاری به وجود می‌آید بنابراین برای ایجاد اشتغال پایدار از مدیران استان فارس می‌خواهیم تقاضاهای سرمایه‌گذاری را مسئولانه بررسی کنند.

تبادار با اشاره به اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار به توسعه و اشتغال روستاهای کشور، اظهار داشت: این اعتبار باید برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاهای فارس هزینه شود نه اینکه پروژه‌هایی اجرا شود که بعد از چند ماه کارآیی نداشته باشد.

وی با بیان اینکه در ایجاد تعاونی‌های روستایی باید دقت و بررسی لازم انجام شود، افزود: اهلیت اعضای تعاونی و این موضوع که آن روستا واقعا فاقد تعاونی باشد باید مورد توجه واقع شود و نظارت‌های لازم پیش از احداث تعاونی‌ها انجام شود و کار نظارت بر فعالیت و اعضای تعاونی‌ها به بعد از راه‌اندازی تعاونی‌ها موکول نشود.

 استاندار فارس با بیان اینکه هر چقدر در تنظیم سند آمایش سرزمین دقت و توجه بیشتری داشته باشیم حال و آینده استان فارس را رقم زده‌ایم، از دستگاه‌های اجرایی خواست در تنظیم این سند مشارکت لازم را با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس داشته باشند.

ثبت‌نام بیش از ۲۰ هزار نفر در طرح کارورزی استان فارس

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه سهمیه کارورزی استان فارس ۷ هزار و ۵۶۰ کارورز است، اظهار داشت: ۲۰ هزار و۴۲۳ نفر در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند که ۷ هزار و ۴۴۱ نفر مجاز بوده‌اند.

سهراب مختاری با بیان اینکه ۶۶۴ واحد پذیرنده طرح کارورزی در استان فارس وجود دارد و ۲۵ واحد پذیرنده استان نیز منتظر تایید دستگاه‌های اجرایی هستند، افزود: تاکنون ۲۱۶ مجوز توسط فنی و حرفه‌ای صادر شده که ۱۰۵ تا از آنها منجر به انعقاد قرارداد شده است.

وی در مورد آخرین وضعیت تشکیل تعاونی روستایی هدف سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس نیز گفت: تعداد روستای هدف جدید ۲۹۶ روستا بوده که تعداد روستای هدف دارای تعاونی ۲۷۶ روستا و تعدا روستای فاقد روستای فاقد تعاونی ۲۰ روستا است.

تخصیص ۳۸درصدی اعتبارات استانی فارس در سال ۹۶

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه اعتبارات عمرانی ۹۶ به دو بخش استانی و ملی تقسیم می‌شود، اظهار داشت: اعتبارات استانی فارس یک هزار و ۴۱۸ میلیارد تومان بوده است که تا کنون ۳۸ درصد این اعتبار تخصیص یافته است.

ساسان تاجگردون با بیان اینکه تخصیص اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی و ملی با ویژگی استان فارس نیز تاکنون ۷۷ درصد بوده است، عنوان کرد: ۱۴۹ طرح با  اعتبار یک هزار و ۱۰ میلیارد تومان در این اعتبارات تعریف شده است.

تاجگردون با بیان اینکه این اعتبارات در قالب اسناد خزانه به دستگاه‌های اجرایی اختصاص می‌یابد، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی فارس تمام تلاش خود را برای تخصیص کامل سهم خود و خرید و فروش آن در فرابورس داشته باشند.

وی با بیان اینکه اطلاعات بخش اول طرح آمایش سرزمین استان فارس جمع‌آوری شده و از نیمه دوم سال ۹۵ بخش دوم که سناریوی آینده‌نگاری استان فارس است در حال انجام است، گفت: بخش دوم نیز رو به اتمام است و به زودی در صحن علنی شورای توسعه و برنامه‌ریزی ارائه می‌شود.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.