رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دادستان به تخلفات شورای چهارم رسیدگی کند

۲۰:۱۰ - ۲۰۱۷/۱۰/۲۴
رئیس شورای شهر شیراز:

دادستان به تخلفات شورای چهارم رسیدگی کند

رئیس دوره پنجم شورای اسلامی شهرشیراز(دوره کنونی)می گوید‌:برخی تصمیمات دوره چهارم شورای شهر شیرازصرفا نمایش و تبلیغات درآستانه انتخابات بوده و جنبه هایی از جرم در این اقدامات دیده می شود که شایسته است دادستان به موضوع ورود و تخلفات را بررسی و به این موارد رسیدگی کند.

احمدرضا دستغیب سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در برخی موضوعات نوعی دروغ و تقلب صورت گرفته و با اموال بیت المال بازی شده است و مقام قضایی باید رسیدگی کند.
وی ادامه داد:‌ شورای چهارم این شهر ۲۸۲ دستگاه اتوبوس با ۲ هدف خریداری کرد ابتدا رای آوردن و دوم تحمیل هزینه به شورای پنجم که این شورا در مقابل مردم شرمنده شود.
دستغیب اظهارداشت: از ۲۸۲ دستگاه اتوبوس خریداری شده ۱۰۰ دستگاه آن وارد ناوگان اتوبوسرانی شهری شیراز شده و ۱۸۲ دستگاه آن هنوز تحویل گرفته نشده است.
وی بیان کرد:‌شهرداری شیراز به ازای هر دستگاه اتوبوس که در شرکت سازنده ایرانی مانده است روزانه ۵۰۰ هزارتومان جریمه دیرکرد می دهد که با احتساب ۱۸۲ اتوبوس هر روز ۹۰ میلیون تومان و در مجموع هر ماه ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان خسارت و جریمه طبق قرارداد به شرکت فروشنده پرداخت می کند.
دستغیب بیان کرد: این خسارت را شورای شهر چهارم شیراز و بصورت عمدی به بیت المال وارد کرد و اموال عمومی شهروندان شیرازی زیان دیده است.
وی عنوان کرد: در مواردی دیگر نظیر واگذاری املاک به نهادها ،افراد و گروه های مختلف تخلفات گسترده ای توسط شورای قبل انجام شده که در دست بررسی است و بعد از تکمیل به اطلاع مردم خواهد رسید.
رئیس شورای شهر شیراز بیان کرد: تمام بودجه ماده ۱۶ و ماده ۱۷ امسال را که ۵۵۰ میلیون تومان بوده اعضای شورای چهارم در چهار ماه نخست امسال خرج کرده اند با وجودی که این مبلغ برای ۱۲ ماه سال جاری مصوب شده بود و درحال حاضر شورای پنجم هیچ بودجه ای از ردیف ماده ۱۶و۱۷ در اختیار ندارد.
دستغیب ادامه داد: کتاب عملکرد شهردار که در ماه های اخیر با هزینه ۷۸ میلیون تومان با کیفیت مرغوب به چاپ رسیده یکی دیگر از ضررهایی است که اعضای شورای قبلی به بیت المال وارد کرده اند.
وی در مورد به کارگیری و استخدام ۸۰ نفر در شهرداری شیراز گفت: تعداد افراد بکارگرفته بواسطه رابطه در شهرداری شیراز از ۸۰ نفر خیلی بیشتر است که این پرونده نیز در حال بررسی و تحقیق است که بعد از تکمیل قطعا به اطلاع مردم خواهد رسید.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت:‌به تمام شهروندان اطمینان خاطر می دهم شورای پنجم هیچ کار نمایشی و فرمایشی انجام نخواهد داد و تا از تمام جوانب هر مصوبه ای مطمئن نشود که به نفع شهر و مردم خواهد بود آن را انجام نخواهد داد.
شورای اسلامی شهر شیراز ۱۳ عضو دارد. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.