رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کشورهای توسعه یافته از سرمایه انسانی این استدلال را دارندکه یک جمعیت تحصیل کرده یک جمعیت مولد است

۱۲:۱۰ - ۲۰۱۷/۱۰/۲۱
مودت ، مشاور منابع انسانی :

کشورهای توسعه یافته از سرمایه انسانی این استدلال را دارندکه یک جمعیت تحصیل کرده یک جمعیت مولد است

با توجه به تغییرات چشمگیر در سازمان اجتماعی و تشدید رقابت در جهان ، سازمان ها بیش از گذشته به جذب نیروی انسانی و ازهمه مهمتر به حفظ و توسعه افراد براي انجام فرایندهاي جاري و آتی برآمده اند.

به گزارش صبح شیراز , این روزها عده بیشماری هستند که حتی به یاد نمی آوردند که در پشت میز های مدرسه و دانشگاه چه کتاب هایی مطالعه کرده اند و این مطالعات به چه کارشان می آمده است! .
در این میان بسیاری هم هستند که در کلاس درس و یا دانشگاه کتاب هایی مطالعه کرده اند که هیچ ارتباطی به موقعیت شغلی کنونی آن ها ندارد ! 
به قول معروف هیچ کس سرجای خودش نیست . به راستی چرا اتفاقات این چنینی روی می دهد ؟و یا این که مسئول این نابهنجاری ها چه کسانی هستند ؟
زمانی که یک نوجوان دبیرستانی بود، بی توجه به استعدادها و علایق شخصی خود  با تقلید از دوستانِ همکلاسی مسیر تحصیلی اش را انتخاب کرد .او از آینده شغلی خود خبر نداشت که تا چه اندازه در شکل گیری شخصیت و زندگی اش تاثیرگذار است .حالا نه تنها از تحصیل سرخورده شده بلکه مجبور است  این مسیر پرپیچ و خم را بدون هیچ انگیزه ای ادامه دهد .
 این در حالیست که در بسیاری از کشورهای توسعه یافته ، بعد از ازدواج جوانان نه فقط برای برای کنترل جمعیت بلکه برای تحصیل و  وضعیت اشتغال فرزندان برنامه ریزی کرده و هدفمند می باشند .
آن گونه که مشاور منابع انسانی می گوید ،کشورهای توسعه یافته از سرمایه انسانی این استدلال را دارندکه یک جمعیت تحصیل کرده یک جمعیت مولد است .
محمدامین مودت به عنوان مشاور منابع انسانی وعضو اصلی شورای سیاست گذاری بنیاد توسعه کارآفرینی در گفت و گو با سرویس موفقیت «خبرجنوب »نیروي انسانی را مهمترین عامل تولید در امر اشتغال  دانست و گفت: نیروی انسانی بیش از هر عامل دیگري بر رشدو بقاي سازمان تاثیرگذار است.
وی افزود : با توجه به تغییرات چشمگیر در سازمان اجتماعی و تشدید رقابت در جهان ، سازمان ها بیش از گذشته به جذب نیروی انسانی و ازهمه مهمتر به حفظ و توسعه افراد براي انجام فرایندهاي جاري و آتی برآمده اند.

مودت به اهمیت نیروهاي کارآمد در امرتوسعه اشتغال اشاره و عنوان کرد:ارزیابی دانشجویان و علاقمندان با توجه به تحلیل استعدادها و توانمندي آن ها با مشاوره مناسب برای ورود به بازار ارائه می گردد .
وی با تاکید بر توانمندی هاي علمی در کنار مهارت و علاقه افراد افزود : 
درنبود علاقه و مهارت شغلی، رویکرد یک جامعه شاداب و فعال رو به  افسردگی و انفعال رفته است و اقتصاد این جامعه را با چالش جدی مواجه می کند .
مودت با ابراز تاسف از ورود دانشجویان به رشته های بدون هدف و برنامه ریزي شده گفت:این افراد با عدم شناخت از توانمندی هاي خود، پس از گذراندن دوره آموزشی با حالتی سرخورده و بدون اشتیاق وارد محیط کاري شده وپس از آن نیز دچار افسردگی و عدم رضایت
شغلی می شوند .
وی به شناسایی استعدادها و توانمندی های افراد تاکید کرد و یادآور شد : 
با استفاده از ابزاري تحلیل و باتوجه به مشخصه هاي رفتاري افراد می توان به توصیف توانمندي ها و شناسایی دقیق نقاط قوت افراد پرداخت .
مودت به برخی موارد مهم در برنامه ریزی شغلی و تحصیلی افراد اشاره و عنوان کرد: کمک به انتخاب رشته هاي تحصیلی مناسب به دانشجویان و دانش آموزان بصورت هدفمندو بر اساس علایق و توانمندی های آن ها ، کشف استعدادها ،توجه به محیط کاری مناسب ، ایجاد بانک اطلاعاتی متقاضیان نیروي کار از جمله عواملی است که در بهبود در فضای کسب و کار موثر می باشد .
این کارشناس اقتصادی هدایت تحصیلی و شغلي مناسب را از ضروریات اساسی در پیشرفت شغلی دانست و گفت:برنامه ریزی تحصیلی و شغلی  با هدف پاسخگویی به نیاز جوانان و دانشجویان در زمینه شناخت واقعی از توانمندی ها و استعدادهاي آن ها بوده که به صورت مکتوب و نموداري ارائه می شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد : امروزه برنامه ریزی تحصیلی و شغلی به صورت آنلاین قابل اجراست ومی توان نتایج آن را در کمترین زمان ممکن ارائه داد .

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.