رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

هدف گذاری ۱۳۲ میلیون دلاری برای صادرات صنایع کوچک و متوسط فارس

۲۳:۱۰ - ۲۰۱۷/۱۰/۱۹
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس خبر داد:

هدف گذاری ۱۳۲ میلیون دلاری برای صادرات صنایع کوچک و متوسط فارس

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس گفت:‌هدف‌گذاری صادرات صنایع کوچک و متوسط برای استان فارس حدود ۱۳۲میلیون دلار تعیین شده است که با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان و وجود پتانسیل‌های صنعتی و فعالیت کنسرسیوم‌ها و تشکل‌های صادراتی، دستیابی به این هدف امکان‌پذیر است.

به گزارش صبح شیراز , احد فتوحی سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:‌بازاریابی در کشورهای جدید هدف صادراتی و اعزام فعالان صنعتی به نمایشگاه‌های معتبر خارجی از برنامه‌هایی است که با حمایت‌های این شرکت، به ‌طور ویژه انجام خواهد شد.
فتوحی همچنین با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و بخش دولتی نیز در تحقق افزایش میزان صادرات نقش مهمی برعهده دارند ادامه داد:جلسات مختلف با دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای رفع موانع صادراتی و تسهیل در امور صادرات برگزار شده و در این زمینه با تعامل موجود در استان امیدواریم گام‌های موثری برداشته شود.
وی گفت:‌ ۱۴خوشه صنعتی و کسب و کار در استان فارس شناسایی شده و از این تعدادکار مطالعات امکان سنجی ۹خوشه به پایان رسیده و ۵ خوشه نیز اجرایی شده است.
فتوحی افزود: خوشه های گلاب و عرقیات میمند و سنگ فارس با دستیابی به اهداف مورد نظر توسعه یافته شده اند و خوشه رب گوجه و شوری و ترشی استان نیز تا پایان سال به مرحله توسعه یافتگی خواهد رسید و خوشه فرش دست باف نیز سال آینده به مرحله توسعه یافتگی خواهد رسید.
این مقام مسئول همچنین با اشاره به فعالیت خوشه خرمای جنوب گفت:فاز مطالعه شناختی این خوشه نیز آغاز شده و تا پایان سال سایر مراحل توسعه آن انجام می شود.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در ادامه اجرای برنامه های آموزشی برای واحد های صنعتی را از دیگر راهبردهای بخش صنایع کوچک اعلام کرد و با بیان اینکه در نیمه نخست امسال در قالب ۱۸۳ دوره آموزشی ۵۱۵۳ نفر از صنعتگران آموزش های مختلف را فرا گرفته اند گفت: در نیمه دوم سال نیز دوره های آموزشی با کیفیت بالایی برنامه ریزی و انجام خواهد شد.
وی با اشاره به برگزاری ۱۰تور صنعتی ویژه فعالان صنعتی استان در۶ماه نخست امسال گفت:بیش از ۱۱۰ صنعتگر در این تورها شرکت کردندکه تا پایان سال باید تورهای صنعتی با کیفیت بیشتری برگزار شود. 
 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.