رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اداره کل کتابخانه‌های عمومی و سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس پای میز مذاکره نشستند

۱۷:۱۰ - ۲۰۱۷/۱۰/۰۴
به منظور همکاری‌های تخصصی و فرهنگی در حوزه کتاب ؛

اداره کل کتابخانه‌های عمومی و سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس پای میز مذاکره نشستند

مسئولان اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در دیداری در خصوص همکاری‌های تخصصی در حوزه مهندسی و ساخت کتابخانه‌های عمومی و فعالیت‌های فرهنگی مشترک گفت‌و‌گو و تبادل نظر کردند.

به گزارش صبح شیراز ، بر اساس پيشنهاد مشاور فرهنگى سازمان نظام مهندسى ساختمان استان فارس  جلسه اى در نهاد كتابخانه هاى عمومى با حضور مهندس حجت همت رئيس امور مهندسى سازمان نظام مهندسى ساختمان استان فارس، دكتر يوسف آفرينى مشاور فرهنگى سازمان و روح الله منوچهرى سرپرست نهاد كتابخانه هاى عمومى استان فارس و  محمد رضا ابراهيمى معاون مدير كل نهاد كتابخانه هاى عمومى استان فارس برگزار شد.

مسئولان اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در دیداری در خصوص همکاری‌های تخصصی در حوزه مهندسی و ساخت کتابخانه‌های عمومی و فعالیت‌های فرهنگی مشترک گفت‌و‌گو و تبادل نظر کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی، در این دیدار که با هدف انجام همکاری‌های مشترک صورت گرفت، درباره برگزاری برنامه‌های فرهنگی مانند نشست «کتابخوان» تخصصی مهندسی، ایجاد بخش تخصصی مهندسی ساختمان در یکی از کتابخانه‌های عمومی شیراز، درنظرگرفتن تسهیلات عضویت در کتابخانه‌ها برای اعضای نظام مهندسی و خانواده‌های ایشان، برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های تخصصی مهندسی ساختمان در کتابخانه‌های عمومی و برگزاری دیگر برنامه‌های مشترک در قالب تفاهم‌نامه توافق گردید.
روح‌الله منوچهری سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، در این دیدار با اشاره به توان کتابخانه‌های عمومی استان فارس، اظهار داشت: فارس استانی است که از نظر تعداد کتابخانه‌های عمومی و کیفیت آن‌ها جزو استان‌های سرآمد است و در شهر شیراز افتتاح هم‌‌زمان ۱۰ کتابخانه عمومی مجهز در ابتدای سال جاری مشکل کمبود کتابخانه را در این شهر  تا اندازه‌ای کاهش داده است و خدماتی ارزنده در کتابخانه‌ها به همه گروه‌های جامعه ارائه می‌گردد.
پس از آن، رئیس امور مهندسی سازمان نظام مهندسی فارس با تصریح اینکه به انجام پروژه‌های فرهنگی مشترک و توسعه کتابخانه‌ها علاقه‌مند هستیم، افزود: سازمان نظام مهندسی در زمینه نظارت عالی و کنترل دفترچه‌های ساختمانی، بازبینی و کنترل نقشه‌ها تمرکز دارد و از این رو می‌تواند در زمینه بررسی و صدور تأییدیه فنی کتابخانه‌های عمومی، مشاوره ساخت، تهیه نقشه و دیگر همکاری‌های فنی همکاری لازم را با اداره کل کتابخانه‌های عمومی داشته باشد. مهندس همت با اشاره به اینکه جامعه مهندسان، جامعه‌ای کتابخوان و فرهنگ‌دوست هستند، گفت: سازمان نظام مهندسی فارس یکی از سازمان‌های بزرگ است که در حدود ۳۸ هزار نفر عضو دارد و مخاطبی خوب برای برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی خواهد بود و برگزاری برنامه‌های مشترک کتابخوانی با محوریت مهندسی و ایجاد بخش تخصصی مهندسی در کتابخانه‌های عمومی اقدامی بسیار مطلوب است.
در ادامه، محمدرضا ابراهیمی معاون مدیر کل کتابخانه‌های عمومی و یوسف آفرینی مشاور فرهنگی سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز نظراتی همچون همکاری در ساخت، بازسازی و بهسازی کتابخانه‌های عمومی، استفاده از ظرفیت‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی طرفین برای افزایش آگاهی و دانش عمومی و خدمات هر دو نهاد، برگزاری مسابقات و جشنواره‌های مختلف برای توسعه استفاده از شاخصه‌های معماری ایرانی و اسلامی و نمادهای کتاب و کتابخوانی و... را ارائه دادند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.