رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سال گذشته ۸۳ طرح بزرگ سرمایه گذاری استان از شرایط و آمادگی لازم برای جذب منابع مالی خارجی برخوردار بودند

۱۷:۰۷ - ۲۰۱۷/۰۷/۲۶
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس :

سال گذشته ۸۳ طرح بزرگ سرمایه گذاری استان از شرایط و آمادگی لازم برای جذب منابع مالی خارجی برخوردار بودند

مهندس رحمانی گفت: با توجه به شرایط به وجود آمده در دوران پسا برجام و افزایش شمار متقاضیان سرمایه گذاری در این استان از کشورهای مختلف، دستگاه های اجرایی و اقتصادی برای جلب و جذب سرمایه گذار، باید نسبت به تهیه طرح توجیهی، علمی و فنی برای فرصت های سرمایه گذاری اقدام کنند.

به گزارش صبح شیراز ،‌ یدالله رحمانی، سه شنبه در جلسه کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان فارس در شیراز افزود: نخستین تقاضای متقاضیان خارجی سرمایه گذاری در استان، ارائه طرح توجیهی بسته ها و فرصت های سرمایه گذاری دستگاه های اجرایی و اقتصادی است، بنابراین تهیه این طرح ها می تواند روند جلب و جذب سرمایه گذاران، پذیرش و اجرای این طرح ها را شتاب بخشد.
وی ادامه داد: سال گذشته ۸۳ طرح بزرگ سرمایه گذاری استان که از شرایط و آمادگی لازم برای جذب منابع مالی خارجی برخوردارند و اغلب آنها دارای طرح توجیهی هستند شناسایی و معرفی شدند.
رحمانی اظهار کرد: ضروری است که برای تمام بسته های سرمایه گذاری تهیه شده در این استان طرح توجیهی تهیه شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس افزود: سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی همانند موتور محرکه تولید، اشتغال و توسعه اقتصادی استان عمل می کند و می تواند تمام شاخص های کلان این استان را تحت تاثیر قرار دهد.
وی ادامه داد: بر اساس ابلاغیه سازمان سرمایه گذاری خارجی ایران، ۵۵۵ میلیون دلار سهمیه برای جذب سرمایه گذاری خارجی برای استان فارس در سال جاری در نظر گرفته شده که با برنامه ریزی مناسب و تهیه طرح های مورد درخواست، امکان جذب چندین برابری سهمیه ابلاغی هم وجود دارد.
رحمانی اضافه کرد: اداره های کل استان در برنامه ریزی های خود برای جلب و جذب سرمایه گذاری، ضمن بیان اهداف کیفی، نسبت به ارائه برنامه ها به شکل کمی نیز اقدام کنند تا شرایط برای بررسی و هدف گذاری آنها فراهم شود.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.