رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کاهش جمعیت روستایی و کوچک شدن خانوارهای شهری نگران کننده است

۲۳:۰۷ - ۲۰۱۷/۰۷/۱۸
مدیرکل روستایی استانداری فارس :

کاهش جمعیت روستایی و کوچک شدن خانوارهای شهری نگران کننده است

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس اعلام کرد:آمارهای مقایسه ای سرشماری سال های ۹۰ و ۹۵ نشانگر کاهش جمعیت روستایی و کوچک شدن تعداد اعضای خانواده های شهری است که نگران کننده است.

به گزارش صبح شیراز ، سیدعلی نقی طبیب لقمانی که دوشنبه در کارگاه آموزشی منتخبین پنجمین دوره شوراهای روستاهای شهرستان کازرون سخن می گفت ادامه داد:‌آمار برگرفته از سرشماری سال ۹۰ و ۹۵ در روستاها نشانگرکاهش ۲۵درصد جمعیت روستایی است همچنین کوچک شدن خانواده از چهار نفر به سه و چهاردهم نفر در جمعیت شهری را شاهد هستیم. 
وی همچنین گفت:‌ اولویت کار اعضای منتخب شوراها رشد و تقویت نهاد شوراها است چون نهاد شوراها در قانون اساسی جمهوری اسلامی یک اصل اختصاصی دارد.
طبیب لقمانی افزود: هنر شما اعضای شورای اسلامی در این است که برای رضای خدا و بدون در نظر گرفتن منافع شخصی حل مشکلات مردم را در راس کار قرار دهید.
وی بیان کرد:‌مشکل روستاها و کلان شهرها حل نخواهد شد مگر اینکه اقتصاد و درآمد پایدار داشته باشند.
در این کارگاه آموزشی، شرکت کنندگان با حضور در جلسات توجیهی کارشناسان اعزامی از استانداری با وظائف شوراها وقوانین شوراها آشنا شدند .
در حاشیه این کارگاه آموزشی بخشداران شش بخش شهرستان کازرون در جلسه ای که با حضور مدیر کل دفتر امور روستایی و هشت تن از مدیران کل و معاونین آنها در فرمانداری برگزارشد مسائل و مشکلات حوزه کاری خود را مطرح کردند. 
در این جلسه سید حبیب هاشمی بخشدار کنارتخته با اشاره به وضعیت حدود ۱۷ کیلومتر از محور پرترافیک استان بوشهر به سایر نقاط کشورکه در حوزه این بخشداری قرار گرفته است گفت: ماهانه شاهد تلفات جانی بسیاری در اثر تصادف در این محور هستیم. از بهمن ماه ۹۵ تا ۲۶ تیرماه امسال شاهد ۲۱۹ تصادف در این محور بودیم که در بعضی از این تصادفات ۹۰درصد تلفات جانی بوده است.
در همین جلسه بخشدار خشت گفت: در بخش خشت تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای گاز خانگی شدند و روستایی دراین بخش بدون گاز نیست.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.