رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نگارخانه «صنم» شیراز آماده فعالیت شد

۱۷:۰۶ - ۲۰۱۷/۰۶/۲۱

نگارخانه «صنم» شیراز آماده فعالیت شد

نگارخانه «صنم» به مجموعه نگارخانه های شیراز افزوده می شود؛این نگارخانه که در مجموعه هنری کیان واقع شده است حدود ٧٠ متر زیربنا داشته و در کنار سالن نمایشی کیان(بلک باکس) با ٦٠ صندلی مجموعه ای هنری را تشکیل داده است.

مدیر مجموعه فرهنگی هنری کیان با اعلام اینکه آماده سازی این فضای فرهنگی از تابستان سال گذشته آغاز شده، گفت: مراحل ساخت این نگارخانه به یاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ممکن شد تا مکانی هرچند کوچک برای میزبانی جامعه هنری شیراز فراهم شود.

داود صیادی با اشاره به اینکه مجموعه یادشده دارای یک تماشاخانه هست افزود: این مجموعه امیدوار است به زودی میزبان هنرمندان و علاقه مندان هنرهای تجسمی و تئاتر باشد.

وی با اشاره به نامگذاری سالن تئاتر این مجموعه به نام استاد ابوالقاسم پورشکیبایی تصریح کرد: یادآوری نام آوران و استادان هنر به ویژه آنان که برای هنرهای نمایشی این شهر زحمت کشیدند کار کوچکی است زیرا اینان بیش از آنچه حقشان است باید نامشان برده شود.

مدیر مجموعه فرهنگی هنری کیان با اشاره به اینکه نگارخانه «صنم» اکنون نمایشگاهی از عکس ها و اسناد مرتبط با استاد پورشکیبایی را به نمایش گذاشته عنوان کرد: این مجموعه فرهنگی و هنری در قالب تفاهم نامه ای با انجمن نمایش فارس هر یک از فصل ها نیز یک اثر فاخر را مورد حمایت قرار می دهد و در زمینه تبلیغات گروه های تئاتری که اجرا خواهند داشت تسهیلاتی ارایه می کند.

مجموعه فرهنگی و هنری کیان همزمان با افتتاح دفاتر انجمنهای فرهنگی و هنری در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، ٣٠ فروردین امسال در خیابان حافظ روبروی خیابان نفت و باغ جهان نما آغاز به کار کرد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.