رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

آغاز گرده افشانی درختان انجیر در استهبان

۱۹:۰۶ - ۲۰۱۷/۰۶/۰۳

آغاز گرده افشانی درختان انجیر در استهبان

شهرستان استهبان این روزها شاهد گرده افشانی و یا به اصطلاح محلی 'بردهی' درختان انجیر است و این موضوع، باغداران را به تکاپویی ویژه واداشته است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان استهبان روز جمعه به ایرنا گفت: این شهرستان با دارا بودن بیش از ۲۳ هزار هکتار سطح زیر کشت انجیر، نیاز به سالانه یک هزار تن بر انجیر دارد که بیش از ۷۰ درصد آن از خود استهبان و مابقی از شهرستان های داراب، کازرون، میمند فیروزآباد و جهرم تامین می شود.
احمد رنجبر افزود: بردهی به موقع و استفاده از بر با کیفیت تاثیر بسزایی در تولید انجیر مرغوب دارد، لذا لازم است باغداران انجیر این موضوع را مورد توجه قرار دهند.
وی ادامه داد: منطقه ایج با دارا بودن حدود ۷۰۰ هکتار سطح زیر کشت درخت بر عمده ترین تولید کننده بر انجیر در شهرستان استهبان است.
محقق و مسئول ایستگاه تحقیقات جهادکشاورزی استهبان نیز به ایرنا گفت: انجیر انواع مختلفی دارد که اغلب آنها برای ثمر دهی نیاز به گرده افشانی دارند، البته گونه هایی هم وجود دارد که نیاز به گرده افشانی ندارند و در صورتی گرده افشانی میوه آنها بزرگ تر شده و عطر و طعم بهتری خواهند داشت.
حمید زارع افزود: در زمان گرده افشانی انجیر با بَرانجیر باید دقت شود تا میوه بر آسیب نبیند تا با طول عمر بیشتر فرصت خروج زنبورها بیشتر شود و در زمان قراردادن برانجیرها در درختان انجیر باید دقت شود تا کمترین فشار به بَرانجیر وارد شده تا تلفات زنبور آن کم شود.
وی ادامه داد: بردهی یا گرده افشانی درختان انجیر که از اوایل خردادماه آغاز شده به مدت یک ماه ادامه دارد.
شهرستان استهبان در فاصله ۱۶۰ کیلومتری شرق شیراز واقع شده و با توجه به وسعت باغ های انجیر در این شهرستان به بزرگترین انجیرستان دیم جهان شهره است. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.