رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

میانگین سن ازدواج مردان فارس ۱۳ ماه افزایش یافت

۱۵:۰۵ - ۲۰۱۷/۰۵/۳۰

میانگین سن ازدواج مردان فارس ۱۳ ماه افزایش یافت

مقایسه نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۰ افزایش ۱.۱ سال در میانگین سن اولین ازدواج مردان استان فارس را نشان می‌دهد.

بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ میانگین سن در اولین ازدواج زنان در سال ۱۳۹۵ در مقایسه با سال ۱۳۹۰، ۰.۴ سال کاهش پیدا کرد. به این ترتیب میانگین سن در اولین ازدواج زنان کل کشور از ۲۳.۴ در سال ۱۳۹۰ به ۲۳ سال در سال ۱۳۹۵ کاهش یافته است.

همانطور که در نمودار مشخص است استان ایلام با میانگین ۲۶.۱ سال بالاترین و استان خراسان رضوی با میانگین ۲۱.۱ سال پایین‌ترین سن ازدواج زنان را در بین استان‌های کشور به خود اختصاص داده‌اند. استان فارس با میانگین ۲۳.۸ سال هفتمین استان کشور در این زمینه محسوب می‌شود.

میانگین سن در اولین ازدواج زنان کشور در سال ۱۳۹۵ در نقاط شهری ۲۳.۴ و نقاط روستایی ۲۲ سال محاسبه شده است. این شاخص در سال ۱۳۹۰ در نقاط شهری ۲۳.۶ و در نقاط روستایی ۲۳ سال بوده است.

مقایسه نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال‏های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۰ افزایش ۰.۷ سال در میانگین سن در اولین ازدواج مردان را نشان می‏‌دهد. بر اساس این نتایج میانگین سن در اولین ازدواج مردان در سال ۱۳۹۵ در کل کشور ۲۷.۴ و در سال ۱۳۹۰، ۲۶.۷ سال بوده است.

همانطور که در نمودار مشخص شده است استان ایلام با میانگین ۲۹.۸ سال بالاترین و استان سیستان و بلوچستان با میانگین ۲۵ سال پایین‌ترین سن ازدواج مردان را در بین استا‌ن‌های مختلف به خود اختصاص داده‌اند. استان فارس با میانگین ۲۸.۷ سال چهارمین استان کشور در این زمینه محسوب می‌شود.

این شاخص در سال ۱۳۹۵ برای نقاط شهری ۲۷.۸ و در نقاط روستایی ۲۶.۵ سال محاسبه شده است. همچنین میانگین سن در اولین ازدواج برای مردان در سال ۱۳۹۰ برای نقاط شهری ۲۷.۱ و نقاط روستایی ۲۵.۸ سال بوده است.

میانگین سن ازدواج زنان و مردان استان فارس

میانگین سن ازدواج زنان استان فارس در سال ۹۵ در مقایسه با سال ۹۰ معادل ۰.۲ سال کاهش یافته است و به این ترتیب میانگین سن ازدواج زنان این استان از ۲۴ سال در سال ۱۳۹۰ به ۲۳.۸ سال در سال ۱۳۹۵ کاهش یافته است.  

مقایسه نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۰ افزایش ۱.۱ سال در میانگین سن اولین ازدواج مردان استان فارس را نشان می‌دهد. براساس این نتایج میانگین سن ازدواج مردان در سال ۱۳۹۵ در استان فارس ۲۸.۷ و در سال ۱۳۹۰، ۲۷.۶ بوده است.

همانطور که در نمودار مشاهده می‌‌شود میانگین سن ازدواج در مردان بالاتر از زنان است. میانگین سن ازدواج زنان فارس در  سال ۹۵ در مقایسه با سال ۹۰ کاهش یافته است اما میانگین سن ازدواج مردان در این بازه زمانی با افزایش روبه‌رو بوده است.

مقایسه میانگین سن ازدواج در نقاط شهری و روستایی فارس

میانگین سن اولین ازودوج زنان استان فارس در سال ۱۳۹۵ در نقاط شهری ۲۴.۳ و در نقاط روستایی ۲۲.۶ سال محاسبه شده است. این شاخص در سال ۱۳۹۰ در نقاط شهری ۲۴.۲ و در نقاط روستایی ۲۳.۶ سال بوده است.

همانطور که در نمودار مشخص است میانگین سن ازدواج زنان در نقاط روستایی فارس ۲.۳ سال پایین‌تر از نقاط شهری است و در سال ۹۵ میانگین سن ازدواج زنان در نقاط روستایی نسبت به سال ۹۰ با کاهش یک ساله روبه‌رو بوده است اما در نقاط شهری این میانگین نسبت به سال ۹۰ افزایش داشته است.

در سال ۱۳۹۵ میانگین سن ازدواج مردان برای نقاط شهری استان فارس ۲۹ و برای نقاط روستایی ۲۸.۱ سال محاسبه شده است. میانگین سن اولین ازدواج برای مردان این استان در سال ۱۳۹۰ برای نقاط شهری ۲۷.۹ و برای نقاط روستایی ۲۶.۹ بوده است.

همانطور که در نمودار مشخص است میانگین سن ازدواج مردان در نقاط شهری و روستایی استان فارس در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۰ بیش از یک سال افزایش داشته است.

مقایسه شاخص میانگین سن در اولین ازدواج در نقاط شهری و روستایی نشان می‌‏دهد که این شاخص در نقاط شهری همواره از نقاط روستایی بیشتر بوده است. همچنین میانگین سن در اولین ازدواج مردان همواره از میانگین سن در اولین ازدواج زنان در هر دو نقطه شهری و روستایی بالاتر بوده است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.