رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

افزایش اقامت گردشگران خارجی در شیراز

۱۸:۰۵ - ۲۰۱۷/۰۵/۲۹

افزایش اقامت گردشگران خارجی در شیراز

عضو جامعه هتلداران استان فارس با اشاره به افزایش مدت اقامت گردشگران خارجی در هتل‌های شیراز گفت: شیراز با کمبود هتل مواجه است.

 حمیدجاویدان امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شهر شیراز ۱۰ هتل دیگر نیز ساخته شود امکان درآمد زایی برای آن وجود دارد و باید با توسعه زیرساخت‌ها و حمایت از سرمایه‌گذاران به دنبال تحقق این مهم بود.

جاویدان افزود: در دوماه گذشته از سال ۹۶ تعداد ورود گردشگران خارجی به شهر شیراز افزایش یافته و هتل‌های شیراز نیز با خدمات‌دهی مناسب نسبت به اسکان آنان اقدام کردند به طوری که در هتل‌های مختلف شیراز از جمله شیراز ظرفیت اتاق‌ها تکمیل بود.

وی بیان کرد: با برنامه‌ریزی و رایزنی‌های صورت گرفته امروز مدت اقامت گردشگرانی که وارد ایران می‌شوند در شیراز به دو تا سه شب افزایش یافته که این مهم رونق اقتصادی در صنعت گردشگری و هتلداری را به همراه داشته است.

مدیرهتل بزرگ شیراز با بیان اینکه یک هتل همانند هتل پنج ستاره شیراز نمی‌تواند منتظر مسافر فرودگاه باشد تصریح کرد: فعالان حوزه هتلداری باید با یک برنامه‌ریزی کوتاه مدت و بلندمدت نسبت به رزو اتاق‌های خود اقدام کنند.

جاویدان به موضوع رونق گردشگری و افزایش گردشگران خارجی در سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: این مهم نقش بسزایی در اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغالزایی دارد و باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

این استاد دانشگاه افزود: با توجه به افزایش ورود گردشگر به ایران لزوم توجه به صنعت هتلداری و آموزش و تربیت نیروهای متخصص یک امر ضروری است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین باید به صنعت هتلداری و جذب گردشگر بها داده شود و به سمتی حرکت کنیم که همواره و در طول ایام مختلف سال شاهد تکمیل ظرفیت اتاق‌های هتل‌ها باشیم.

جاویدان همچنین با اشاره به اینکه فروردین، اردیبهشت و مهرماه از ماه‌هایی هستند که بیشترین توریست‌های خارجی به کلان‌شهر شیراز سفر می‌کنند گفت: نهادهای دولتی و خصوصی باید در برگزاری همایش‌ها نیز توجه کافی داشته باشند که با توجه به تکمیل ظرفیت هتل‌ها برنامه‌های خود را خارج از این ماه‌ها برگزار کنند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.