رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

راه اندازی دفتر طرح پل در شیراز

۱۸:۰۵ - ۲۰۱۷/۰۵/۲۶

راه اندازی دفتر طرح پل در شیراز

دفتر ارتباط صنعت و دانشگاه استان فارس با عنوان "طرح پل " افتتاح شد.

 همتی رئیس سازمان صنعت، معدن و  تجارت فارس اظهار کرد: دفتر طرح پل در راستای تحول صنعت از طریق ارتباط صنعت و دانشگاه راه اندازی شده است. 

 وی تصریح کرد: یکی از مزیت‌های ارتباط صنعت و دانشگاه فراهم کردن امکان حضور فعال دانشگاهیان در واحدهای تولیدی و صنعتی است. 
 
همتی با بیان اینکه بدون رویکرد علمی رشد و توسعه صنعتی ایجاد نمی‌شود ادامه داد: نقش دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، اساتید و صاحبنظران دانشگاهی در خروج از نگاه سنتی، کاربردی کردن فعالیت‌های پژوهشی، ایجاد دستاورد‌های جدید فناوری، توسعه و رشد واحدهای صنعتی و تولیدی و شهرک‌های صنعتی سازنده و موثر است. 
 
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان فارس اضافه کرد: از آنجا که برخی از مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، مدیریتی و فنی است ضرورت دارد، دبیرخانه ارتباط صنعت و دانشگاه با نگاه و دیدگاه تماما علمی، تحقیقاتی و پژوهشی و نیز افکار جوان از توان بالای اساتید برجسته دانشگاهی بهره‌مند شوند و این مهم راهگشای مسائل تولیدی توام با نگاه صادرات محور باشد. 
 
همتی بیان کرد: چشم انداز ارتباط صنعت و دانشگاه استفاده بهینه از دارائی‌های سرمایه‌ای و غیر سرمایه‌ای برای تولید و ثروت و اشتغالزایی در راستای توسعه پایدار است که ارتباط پویا از طریق توسعه‌ پژوهش‌های کاربردی در قالب تعریف رساله‌های کارشناسی ارشد و دکترا برای پویا سازی صنایع و تولید و بهره وری و فناورانه است. 
 
وی گفت: امیدواریم از آنجا که رشد صنعت در شرایط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه بسیار تاثیرگذار بوده است با افتتاح دفتر و دبیرخانه ارتباط صنعت و دانشگاه و امضاء تفاهم نامه همکاری که قبلا انجام شده است استان فارس در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در جهت تحقق تعامل دانشگاه و صنعت گامی بزرگ بردارد. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.