رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نرفتن پاى صندوق راى مهر تاييدی بر روش هاى دولت قبلى در اداره كشور است / سياستمداران بد توسط مردم خوبى كه راى نمى دهند انتخاب مى شوند

۱۶:۰۵ - ۲۰۱۷/۰۵/۰۸
دکتر سید ابراهیم امینی :

نرفتن پاى صندوق راى مهر تاييدی بر روش هاى دولت قبلى در اداره كشور است / سياستمداران بد توسط مردم خوبى كه راى نمى دهند انتخاب مى شوند

دکتر امینی با بیان اینکه همه باید در انتخابات شرکت کنند، گفت : هر وقت با صندوق راى قهر كرديم دودش به چشممان خودمان رفت. نرفتن پاى صندوق راى مهر تاييدی بر روش هاى دولت قبلى در اداره كشور است . سياستمداران بد توسط مردم خوبى كه راى نمى دهند انتخاب مى شوند.

به گزارش صبح شیراز , آیین گشایش ستاد منطقه ۶ دکتر روحانی در شهر شیراز عصر دیروز با سخنرانی دکتر سید ابراهیم امینی عضو هیئت رئیسه مجلس ششم و استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه شیراز در محل این ستاد برگزار شد.

در ابتداى جلسه دكتر يوسف آفرينى، مسئول ستاد منطقه ٦ شيراز پس از خوشامد گويى از اهميت حضور مردم در انتخابات سخن گفت و افزود : حضور پرشور مردم در انتخابات موجب مى شود دشمنان كشور چند گام به عقب بروند. همچنين آفرينى افزود حضور پر تعداد مردم در پاى صندوق هاى راى موجب افزايش ميزان اميد به آينده در ميان مردم مى شود و اين اميد به آينده باعث شادى و سلامت مردم خواهد شد. 

وی گفت :  تحريم انتخابات به هر شكلى و با هر بهانه اى به ضرر كشور و مردم خواهد بود. ما اصلاح طلبان شيراز به دكتر روحانى راى خواهيم داد چرا كه او را بهترين گزينه موجود براى رياست دولت مى دانيم، او از حاضرين خواست تا در انتخابات شركت كنند و به دكتر روحانى راى دهند.

سپس دکتر سید ابراهیم امینی گفت : راى دادن يك حق است، در بعضى كشور ها اين امر را تكليف مى دانند، عدم استفاده مردم از اين حق به ضرر شهروندان خواهد بود. هركجا پاى صندوق هاى راى بوديم موفقيت با ما بوده است . 

وى افزود : ما اصلاح طلبان در انتخابات شوراى اول منسجم پاى صندوق رفتيم و موفقيت با ما بود، اما متسفانه در انتخابات شوراى دوم تهران انسجام نداشتيم و با ارائه چندين ليست شكست خورديم .احمدى نژاد به خاطر ناهماهنگى و عدم انسجام در كار ما شهردار شد و شهرداری تهران سکوی او شد در انتخابات ریاست جمهوری و سرانجام رئیس جمهور شد.

دکتر امینی در ادامه با بیان اینکه همه باید در انتخابات شرکت کنند، گفت : هر وقت با صندوق راى قهر كرديم دودش به چشممان خودمان رفت. نرفتن پاى صندوق راى مهر تاييدی بر روش هاى دولت قبلى در اداره كشور است . سياستمداران بد توسط مردم خوبى كه راى نمى دهند انتخاب مى شوند.

وى در ادامه با بیان صدمات عظیمی که در ۸ سال حاکمیت اصولگراها و ریاست جمهوری احمدی نژاد به کشور وارد شد، اضافه كرد  : در دولت احمدى نژاد ماجراجويي هاى دولت باعث وضع تحريم عليه ايران مى شد. از سوی ديگر  حقوق کشور در مجامع بین الملل و در مقابل دیگر کشورهای منطقه پایمال شد ازجمله  سهم ٥٠ درصدى ايران از دریای خزر ، غرامت جنگ عراق و ... .

دکتر امینی گفت : در دولت احمدی نژاد تورم تا بیش از چهل درصد افزایش یافت که دولت تدبیر و امید با تلاشهای فراوانی توانست آن را به ۹ درصد کاهش دهد. دریاچه ارومیه با بی تدبیری دولت قبل خشکید و با تلاش فراوان دولت تدبیر و امید حیات دوباره به این دریاچه بخشیده شد.منابع آب کشور در دولت قبل به دلیل ارائه مجوزهای بی رویه چاه نابود شد.

وی افزود : برجام یک توافق بسیار مهم بین المللی است که آثار مثبت بسیاری داشته است و نباید بی انصاف باشیم.برجام کشور ما را از شر قطعنامه ها و تحریم ها خلاص کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس ششم گفت : در انتخابات ریاست جمهوری شعارهاى خلاف واقع نبايد داد. برخى كانديداها حرف هاى خلاف عقل مى زنند. بايد ديد علمى براى برنامه هاى كلان داشت . خوشبختانه آقاى روحانى اين نگاه را دارد. 

در پايان دكتر امينى افزود :  نبايد اصلاحات كه يك جريان ريشه دار بوده و از بيشترين مقبوليت در بين مردم برخوردار است ناديده گرفته شود. بايد تلاش كنيم گام سوم را محكم تر برداريم. اگر همه با هم باشيم مى توانيم بر مشكلات پيروز شويم. راه رسيدن به دموكراسى از طريق صندوق هاى راى است.

دکترمحمد شعله سعدی قائم مقام ستاد منطقه ۶ دکتر روحانی در شیراز بعد از خوش آمد گویی به حضار گفت : اول این که ما اصلاح طلب هستیم و تنها قرائت مشروع از نظر ما قرائت رئیس دولت اصلاحات است. یعنی مطالبه مستمر و جدی اصلاح امور و رفع اشکالات در چارچوب قانون اساسی. هر ادعای تغییر آنی ، همه جانبه و فراگیر از نظر ما غیر ممکن، نامطلوب و مضر است. دوم در خصوص شورای شهر، با عنوان ستاد دکتر روحانی ، سلبا و ایجابا، نفیا و اثباتا ما سخنی نداریم. اگر آقای رئیس جمهور در این خصوص موضعی اتخاذ کنند، از مجاری رسمی اعلام می شود. اما به عنوان اشخاص معتقد به اصلاحات، صرف نظر از نقدی که به عملکرد شورا در تعیین لیست ها داریم چه در انتخابات سال ۹۴ و چه انتخابات جاری، برای ما فصل الخطاب لیست نهایی است که مورد رئیس دولت اصلاحات باشد. توسعه و پیشرفت دهه ها است که در مملکت ما و حتی کشورهای پیرامون دو دشمن دارد.:ارتجاع و قوم گرایی .

 وی افزود : امروز کسانی که  تفکیک جنسیتی را در شهرداری اجرا کردند، کسانی که مانع تدریس موسیقی در فرهنگ سرا های شهرداری شدند، ارتجاع را نمایندگی می کنند. قوم گرایی هم بلیه بزرگ تری است. ما از لیست اصلاحات حمایت می کنیم اعم از آن که در این لیست چهره اصلاح طلب نابی چون مهدی حاجتی باشد، یا کسان دیگر. 
 شعله سعدی در پایان گفت :  بحث اقناع مردم برای مشارکت است. ما مکلف نیستیم مردم را وادار کنیم به کسی رای دهند که ما اصلح می دانیم، اما توضیح فضای موجود و مخاطرات پیرامون و توصیه و تشویق مردم به مشارکت در انتخابات رسالت ما است. کافی نیست که به روحانی رأی بدهیم. باید دوستان و خویشاوندان و اطرافیان مان را هم تشویق کنیم. امروز عوام فریبی هم به یاری ارتجاع آمده است. کسانی دم از حمایت پابرهنگان می زنند که بر بزرگ ترین بنگاه اقتصادی کشور مدیریت می کنند و مالیات نمی پردازند، همان مالیاتی که می تواند برای نیازمندان شغل ایجاد کند. معلوم نیست پیکر نزار اقتصاد ایران تحمل هشت سال ویرانی دیگر را داشته باشد. 
 عدم مشارکت مردم در انتخابات ممکن است به قیمت از هم گسستن همه آن ساختار نوخواهی و دموکرات سازی بشود که بیش از صد سال، یعنی بیش از عمر بسیاری از کشور های پیرامون ما سابقه دارد و ما در پی اصلاح و ارتقأ آن در چارچوب قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی هستیم.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.