رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برگزاری کارگروه رفع موانع تولید در فارس

۱۱:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۱۴

برگزاری کارگروه رفع موانع تولید در فارس

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: با ابلاغ مصوبه هیات دولت مبنی بر شکل گیری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها، نخستین جلسه کارگروه استان فارس هفته آینده برای حل و فصل مشکلات و موانع فراروی واحدهای تولیدی برگزار می شود.

علی همتی ،افزود: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس به ریاست استاندار در مجموعه استان شکل می گیرد و در آن رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس و شماری از مدیران مجموعه های اقتصادی این استان در آن عضویت دارند.

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس اظهار کرد:بررسی علل رکود یا توقف فعالیت واحدهای تولیدی و هماهنگی برای حل مشکل و همچنین بررسی و پیگیری رفع موانع مربوط به اشتغال با هماهنگی سازمان های مرتبط از جمله سازمان تامین اجتماعی از جمله ماموریت هایی است که از سوی هیات دولت برای این کارگروه در هر یک از استان ها تعیین شده است. 

وی گفت:همچنین طرح های تولیدی مشکل دار یا نیمه تمام و طرح هایی که نیاز به تزریق منابع مالی از بانک ها دارند در جلسات این کارگروه بررسی می شوند. 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس افزود:همچنین این کارگروه تمهیداتی برای پرداخت وام به آن دسته از واحدهای تولیدی که با مشکل مواجه اند اما قادر به ارائه وثیقه برای دریافت تسهیلات هستند، در نظر می گیرد.

همتی گفت:چنانچه این واحدهای تولیدی قادر به تامین وثیقه نباشند در این کارگروه درباره آنها نیز تدبیر لازم صورت می گیرد . 

همتی ادامه داد:این کارگروه همچنین موظف است ضمن بررسی اختلافات و مشکلات اجتماعی نیروی کار در استان فارس به ارائه راهکار برای حل و فصل مسائل موجود بپردازد. 

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس افزود:بررسی اختلافات واحدهای تولیدی با دستگاه های اجرایی استانی از جمله سازمان امور مالیاتی و ارائه راهکارهای مناسب از دیگر ماموریت های این کارگروه است. 

وی ادامه داد: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس همچنین برای شتاب بخشیدن به امر تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام تولیدی و حمایت و کمک به توسعه صادرات این استان اهتمام دارد. 

همتی گفت: با توجه به این که بیشترین مشکلات فراروی بخش های تولیدی استان فارس در ارتباط با مسائل مالیاتی، بیمه ای، سرمایه در گردش و اخذ تسهیلات بانکی است ، این کارگروه با توجه به ماموریت های تعریف شده برای حل و فصل این مشکلات اقدام می کند. 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با بیان این که مصوبه دولت مبنی بر شکل گیری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بر اساس اصل ۱۳۸ قانون اساسی تصویب و ابلاغ شده است، افزود: با توجه به پشتوانه قانونی این مصوبه، تصمیمات کارگروه در حدود اختیارات قانونی دستگاه های عضو کارگروه و با رعایت قوانین و مقررات مربوط لازم الاجراست.

همتی گفت: این کارگروه هر هفته یک بار تشکیل جلسه می دهد و نتایج جلسات هفتگی را به دولت، وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می کند. 

وی اظهار کرد:امیدواریم باشکل گیری این کارگروه ، گام های مهمی برای کمک به واحدهای تولیدی که پیش از این از تغییرات نرخ ارز ، تورم ، شرایط رکود و تحریم آسیب دیده اند ، برداشته شود. 

پایگاه اطلاع رسانی دولت ، ۲۱ اردیبهشت گزارش داد که اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری مصوبه دولت را برای تشکیل 'کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید' در استان ها به دستگاه های اجرایی ذی ربط ابلاغ کرد. 

بنا برمصوبه هیات دولت،اعضای این کارگروه درهر یک استان ها عبارتند از:استاندار (رییس کارگروه)، رییس واحد استانی وزارت صنعت، معدن و تجارت (دبیر کارگروه)، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، رییس واحد استانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس واحد استانی وزارت جهادکشاورزی، مدیر کل امور مالیاتی استان، مدیر کل سازمان تامین اجتماعی استان، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان./ایرنا

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.