رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تهیه تقویم گردشگری به رونق اقتصادی گردشگری در هر یک از شهرستان های فارس منجر می‌شود

۱۷:۰۵ - ۲۰۱۷/۰۵/۰۲
معاون گردشگری استانداری فارس :

تهیه تقویم گردشگری به رونق اقتصادی گردشگری در هر یک از شهرستان های فارس منجر می‌شود

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: برای اینکه صنعت گردشگری به رونق مطلوب برسد و در زمینه تولید درآمد بتواند پاسخگوی نیازهای متنوع بازار باشد ضروری است این صنعت توام با نوآوری و کارآفرینی باشد.

شاپور رستمی در نشست کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان در شیراز افزود: با هدف ترویج فرآیند کار آفرینی در گردشگری، برگزاری دوره های آموزشی در این زمینه بسیار ضروری است زیرا این امر موجب کاهش بیکاری، افزایش بهره وری افراد و منابع و در نهایت افزایش درآمد مردم جامعه می شود.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس ادامه داد: صرف داشتن نوآوری و خلاقیت نیز به تنهایی منجر به کارآفرینی نخواهد شد بلکه این امر باید با توانمندی ها و کارکردهای مدیریتی تلفیق شود.
رستمی اضافه کرد: برای تهیه تقویم گردشگری استان فارس باید برنامه ریزی هایی متناسب با رویدادها و با رویکرد بهره برداری مطلوب از ظرفیت های استان صورت گیرد، زیرا بر این باوریم که تهیه این تقویم به رونق اقتصادی گردشگری در هر یک از شهرستان های فارس منجر می‌شود. 
وی افزود: باید ظرفیت و توان این استان بر روی چند رشته صنایع دستی که خاستگاهشان استان فارس است از جمله خاتم کاری متمرکز شود.
رستمی بیان کرد: ارتقای جایگاه صنایع دستی استان فارس نیازمند همکاری همه جانبه دستگاه های اجرایی است و همه آنها باید برای معرفی، رونق و توسعه این بخش فعالیت کنند، در صورت تحقق این امر هنرمندان صنایع دستی هم آمادگی دارند حضور کمی و کیفی بیشتری در این عرصه داشته باشند.

** نوید برگزاری تورهای آشنایی با جاذبه های فارس ویژه اصحاب رسانه
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در بخش دیگری از مطالب خود گفت: تورهای آشنایی با جاذبه ‌های کمتر معرفی‌ شده این استان به ویژه در حوزه شهرستان‌ها و بوم‌گردی استان، ویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.
رستمی افزود: هدف از برگزاری این تور، آشنایی هر چه بیشتر اصحاب رسانه و خبرنگاران فعال در حوزه گردشگری این استان با جاذبه‌ها و زیرساخت‌های گردشگری شهرستان‌های فارس و همچنین معرفی مسیرها و قطب‌های جدید گردشگری از طریق اطلاع‌ رسانی مطلوب به مردم است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.