رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رأی مردم نسبت به شوراهای گذشته، سیاسی تر خواهد بود / تلاش اصلاح طلبان این است كه تا قبل از نیمه اردیبهشت ليست به سرانجام برسد

۱۹:۰۳ - ۲۰۱۷/۰۳/۲۵
مهندس ابراهیم صبوری :

رأی مردم نسبت به شوراهای گذشته، سیاسی تر خواهد بود / تلاش اصلاح طلبان این است كه تا قبل از نیمه اردیبهشت ليست به سرانجام برسد

شرايط انتخابات شورا با مجلس متفاوت است و نمی توانیم بگويیم که همان اتفاقی که در انتخابات مجلس افتاد، عيناً در مورد شورا هم تكرار خواهد شد. با اين حال ما امیدواریم که شهروندان شيرازي مانند انتخابات مجلس به لیست اصلاح طلبان رأی بدهند و اصلاح طلبان نيز بايد تمام تلاش خود را در كار کنند كه لیستي كه ارائه مي كنند، واجد افراد متخصص و با سابقه سياسي روشن باشد

مهندس ابراهيم صبوري، نائب رئيس حزب نداي ايرانيان شعبه فارس و مسئول كميته تبليغات و اطلاع رساني شوراي اصلاح طلبان استان فارس در مصاحبه با پايگاه خبري تحليلي "صبح شيراز" :

- شروع سال ٩٦ همزمان خواهد بود با آغاز فعاليت هاي انتخاباتي داوطلبان شركت در انتخابات شوراهاي شهر و روستا؛ به عنوان عضو شوراي اصلاح طلبان بفرماييد كه مكانيسم ورود جريان اصلاحات و حاميان دولت در فارس به اين انتخابات چگونه خواهد بود؟

- به نام خدا. سال جديد را به شما و ديگر هم استاني هاي عزيز تبريك ميگويم. در ارتباط با ورود جريان اصلاحات و حاميان دولت به بحث انتخابات شوراها، مسئولان و دبيران احزاب اصلاح طلب و حامي دولت جلسات متعددي را برگزار كرده اند، اما هنوز فرآيند در شورا به نتیجه نهایی نرسیده است. آنچه كه در حال حاضر مطرح مي باشد پیش نویس هایی است که با دقت كافي روي آن بحث و گفت و گو مي كنيم تا ان شاء الله به نتیجه نهایی و مطلوب برسد.
ابتدا همه كانديداهايي كه به جريان مردميِ اصلاحات قرابت دارند با حضور در دبیرخانه شورای اصلاح طلبان، اعلام آمادگي كرده و فرم هايي را كه از سوي اين شورا در نظر گرفته شده است، پر می کنند.  در اين فرم ها سوابق کاری، تحصیلی، سیاسی و ساير معيارها و شاخص هاي مورد نياز لحاظ شده است. شورا بر اساس این فرم ها و اطلاعات به دست آمده بررسی هاي خود را آغاز كرده و بر مبناي یک سری شاخص ها که در شورای اصلاح طلبان به تصویب رسیده است، به كانديداها امتیازهایی خواهد داد؛ و همه چیز در يك پروسه شفاف و بر اساس همین امتیازها شکل خواهد گرفت. من خیلی به ریز قضایا و اينكه اين فرم ها و شاخص ها شامل چه مواردي است وارد وارد نمي شوم، اما همين را ميگويم كه تمامي موارد به صورت کاملاً تخصصی و علمی تنظيم شده است. بعد از انجام اين مرحله، تعدادي از افرادی که حد نصاب لازم را از امتیازها بیاورند، انتخاب شده و براي كسب رأي اعتماد از احزاب به شوراي اصلاح طلبان معرفي مي شوند. کلیّت فرآیند به این شکل خواهد بود و به ساير جزئیات از آنجا كه هنوز به تصویب نرسیده اشاره نميكنم.

- فكر مي كنيد به در بحث انتخابات شوراها، جريان اصلاحات و اعتدال به ليستي مشترك خواهند رسيد؟

- ان شاءالله که همين گونه خواهد بود. ما معتقدیم لیست اعتدال و اصلاح طلبان باید مشترك باشد. البته بايد ديد دوستان حامی دولت اعتدال چگونه بر سر ليست واحد با ما به توافق خواهند رسيد. ما امیدواریم این اتفاق بیافتد و از  دور شدن از ليست مشترك و رفتن به سمت تكثر ليست ها به هیچ وجه استقبال نمی کنیم.

- به نظر شما در انتخابات شوراها نيز ليست جريان اصلاح طلب و حاميان دولت، مانند ليست ائتلاف اميد در انتخابات اخير مجلس با اقبال مردمي مواجه خواهد شد؟

- شرايط انتخابات شورا با مجلس متفاوت است و نمی توانیم بگويیم که همان اتفاقی که در انتخابات مجلس افتاد، عيناً در مورد شورا هم تكرار خواهد شد. با اين حال ما امیدواریم که شهروندان شيرازي مانند انتخابات مجلس به لیست اصلاح طلبان رأی بدهند و اصلاح طلبان نيز بايد تمام تلاش خود را در كار کنند كه لیستي كه ارائه مي كنند، واجد افراد متخصص و با سابقه سياسي روشن باشد؛ یعنی از هر جهت ليستي جامع باشد. با توجه به همزمانی انتخابات شوراها و ریاست جمهوری در ارديبهشت ماه ٩٦  احتمالاً رأی مردم نسبت به شوراهای گذشته، سیاسی تر خواهد بود.

- ليست مورد نظر چه زمان اعلام خواهد شد؟

- تلاش مي كنيم كه تا قبل از نیمه اردیبهشت ماه ليست به سرانجام برسد ان شاءالله.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.