رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

چهار پرونده سرمایه گذاری خارجی استان به ارزش ۵۴ میلیون دلار موفق به اخذ مجوز سرمایه گذاری شدند

۱۰:۰۳ - ۲۰۱۷/۰۳/۱۳
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس :

چهار پرونده سرمایه گذاری خارجی استان به ارزش ۵۴ میلیون دلار موفق به اخذ مجوز سرمایه گذاری شدند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: در آخرین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی وزارت اقتصاد و دارایی کشور، چهار پرونده سرمایه گذاری خارجی استان به ارزش ۵۴ میلیون دلار موفق به اخذ مجوز سرمایه گذاری شدند.

یدالله رحمانی، یکشنبه در جلسه کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان فارس در شیراز افزود: بر این اساس و با احتساب این مجوزهای صادر شده، تاکنون افزون بر ۸۲ میلیون دلار مجوز سرمایه گذاری خارجی برای پروژه های سرمایه گذاری در این استان صادر شده که این رقم در مقایسه با ارقام مشابه سال قبل ۱۸ برابر شده است.
وی ادامه داد: چهار طرح یاد شده شامل احداث سه نیروگاه خورشیدی به ظرفیت ۶۰ مگاوات در شهرستان های خرم بید و لارستان و طرح تولید عطر، ادکلن و مواد موثره گیاهی که از طریق شرکت های کشورهای ایتالیا، جمهوری چک و امارات متحده عربی تامین مالی شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس اضافه کرد: همچنین امسال تامین مالی ۲ پروژه بزرگ صنعتی این استان به روش فاینانس (تسهیلات خارجی میان مدت) به تصویب شورای اقتصاد رسیده که این پروژه ها شامل نیروگاه سیکل ترکیبی لامرد به میزان ۳/۳ میلیارد یوآن معادل ۵۰۰ میلیون یورو و خط دوم متروی شیراز به میزان ۷۷۱ میلیون دلار است.
رحمانی گفت: برای برون رفت از مشکلات موجود و ارتقای همه جانبه مولفه های تاثیرگذار در اقتصاد استان باید تمام مجموعه ها و بخش ها با بهره گیری از فرصت های پسا برجام، برای جذب و حمایت از سرمایه گذاران کوشش بسیار داشته باشند.
وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت این موضوع، مدیریت ارشد فارس نیز یکی از مهمترین ملاک های ارزیابی مدیران اقتصادی و فرمانداران را میزان جذب سرمایه گذاری تعیین کرده است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.