رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

باید مسافران نوروزی را بگونه ای ساماندهی کنیم که پراکنش مناسبی را در سطح فارس شاهد باشیم

۱۸:۰۳ - ۲۰۱۷/۰۳/۰۷
معاون گردشگری استانداری فارس :

باید مسافران نوروزی را بگونه ای ساماندهی کنیم که پراکنش مناسبی را در سطح فارس شاهد باشیم

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: به منظور هماهنگی بین بخشی مانور مشترک ترافیکی و خدمات سفر با حضور دستگاههای عضو ستاد مرکزی در ۲۵ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

 مهندس شاپور رستمی؛ معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در جلسه ستاد اجرایی تسهیلات سفر نوروز ۹۶ با تشریح کمیته های اجرایی ستاد تصریح کرد : قطعاً همکاری و تعامل دستگاههای مختلف در اجرای برنامه های ستاد بسیار مهم بوده و موجب رضایتمندی و خلق نوروزی خاطره انگیز برای مسافران خواهد شد. 
رستمی ادامه داد: به منظور هماهنگی بین بخشی مانور مشترک ترافیکی و خدمات سفر با حضور دستگاههای عضو ستاد مرکزی در ۲۵ اسفند ماه برگزار خواهد شد. 
وی همچنین به جاذبه های گردشگری استان فارس اشاره و تاکید کرد : جایگاه و شان حضرت شاهچراغ(ع)، نام و آوازه حافظیه، سعدیه ، تخت جمشید، مجموعه زندیه ، پاسارگاد و ... موجب جذب گردشگر می شود و در ایام نوروز اهمیت این موضوع صد چندان می شود.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس ابراز داشت: باید مسافران نوروزی را بگونه ای ساماندهی کنیم که پراکنش مناسبی را در سطح استان شاهد باشیم بطوریکه مردم و گردشگران در بازدید از اماکن مذهبی ، تاریخی، فرهنگی ، بازار ها و ... با مشکل روبرو نشوند.
شاپور رستمي گفت: تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) با توجه به جایگاه شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) به عنوان متولی امرگردشگری مذهبی و زیارتی، بايد برنامه‌های ویژه فرهنگی متناسب با  ایام نوروز پیش بینی كند.
وی همچنین اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات برای مسافران موضوع اقامه نماز و بهره‌ مندی از سرویس‌های بهداشتی در مسیرهای مواصلاتی به استان است که امیدواریم شاهد ارائه خدمات مطلوب در این زمینه به مسافران باشیم.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس افزود: با برنامه ریزی اصولی از سوی مسئولان ذیربط باید شرایط برای اصناف ، بازاریان و مصرف کنندگان فراهم شود و در ایام نوروز ارائه خدمات اصناف و بازاریان با افراط و تفریط روبرو نشود.
رستمی با اشاره به اینکه بیشترین بار گردشگری و خدمات اجرایی سفر به دوش شهرستان شیراز است افزود : نباید حضور اقامت مسافران نوروزی تنها در شهرستان شیراز باشد و با توجه به اینکه ۲۸ شهرستان استان دارای جاذبه های گردشگری و زیارتی مناسب هستند جا دارد که با یک برنامه ریزی مطلوب و مناسب گردشگری را به دیگر نقاط استان هدایت کنیم . 
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در پایان گفت: فرمانداران به عنوان مسئولین ستاد تسهیلات سفر نوروزی شهرستان ها می بایست با دستگاههای اجرایی مربوطه هماهنگی و تعامل مناسبی داشته باشند که این امر منجر به ارائه خدمات مناسب به مسافران نوروزی خواهد شد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.