رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ایران امن ترین مقصد گردشگری در منطقه است

۱۸:۰۲ - ۲۰۱۷/۰۲/۲۴
معاون گردشگری استانداری فارس :

ایران امن ترین مقصد گردشگری در منطقه است

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: سلامت پیش شرطی برای داشتن جامعه پویا و شاداب است و اگر بهداشت در جامعه وجود داشته باشد سلامت نیز برقرار خواهد بود.

به گزارش صبح شیراز ، مهندس شاپور رستمی؛ معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در کنگره بین المللی سلامت همراه در شیراز ضمن خیر مقدم، تقدیر و تشکر از کلیه اندیشمندان و اساتید و مهمانان خارجی گفت: استان فارس به دلیل وسعت حدود ۱۲۲ کیلومتر مربع و وجود ۲۹ شهرستان و ۱۰۲ شهر و به لحاظ موقعیت اقلیمی و جغرافیایی و آثار طبیعی، تاریخی و مذهبی جزو استانهای برتر کشور به حساب می آید.
رستمی ادامه داد: وجود ظرفیت ها و جاذبه های شگرف گردشگری  موجب شده است استان فارس در زمره استانهای سرآمد و پیشتاز گردشگری باشد.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس یکی از جاذبه های ارزشمند گردشگری استان را وجود آثار تاریخی برشمرد و افزود: ۳۰۰۰ اثر تاریخی در استان وجود دارد که ۴ اثر ثبت جهانی و بقیه آثار ثبت ملی شده اند.
وی افزود: یکی از مهمترین آثار تاریخی که در حال ثبت جهانی می باشد مجموعه ساسانی است که در شهرستاهای کازرون، فیروزآیاد و سروستان در قالب هفت اثر در حال ثبت  است.
رستمی وجود شاعران گرانمایه ای چون حافط، سعدی و سایر مشاهیر، ادیبان و اندیشمندان استان را ظرفیت والایی خواند و افزود: شیراز یکی از مهترین مراکز علمی و ادبی در کشور تلقی می شود.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس اظهار داشت: شیراز بعنوان سومین حرم اهل بیت همچنین وجود ۱۴۰۰ بقعه متبرکه مبین این واقعیت است که استان فارس  از جمله استان های مذهبی از قدیم الایام بوده است.
رستمی پزشکی و سلامت را شاخص ترین ظرفیت استان خواند و تبیین کرد: با توجه به زیر ساخت های پزشکی و همچنین مراکز علمی مهمی که در شیراز وجود دارد باید به عنوان جایگاه نخست ارائه خدمات درمانی و سلامت کشور مطرح شود.
وی انجام کارهای خیر در حوزه سلامت را نوعی انسان‌دوستی و نیک اندیشی قلمداد کرد و افزود: سلامت پیش شرطی برای داشتن جامعه پویا و شاداب است و اگر بهداشت در جامعه وجود داشته باشد سلامت نیز برقرار خواهد بود.
رستمی استفاده از موبایل و فناوری را در پزشکی و سلامت امری ضروری دانست و افزود: این علم و تکنولوژی مدرن به پزشکان امکان می‌دهد بیماران خود را در خانه بیمار از راه دور از طریق کامپیوتر و شبکه‌های ارتباطی چون اینترنت ویزیت و درمان کنند و تصویر و صدای بیمار، علائم حیاتی و حتی پارامترهای تخصصی لازم را دریافت و توصیه‌های لازم را صادر کنند.
وی ادامه داد: استفاده از این تکنولوژی موجب می شود تأخیر در درمان به حداقل برسد و نیاز به جابجایی بیمار برطرف ‌شود و در هزینه‌های ناشی از حمل و نقل بیمار نیز صرفه جویی شود.
مهندس رستمی اظهار داشت: در سایه هدایت های ارزشمند مقام معظم رهبری و مدیریت دکتر روحانی؛ ریاست محترم جمهور فضای ایران هراسی که به ناحق بر ملت ایران تحمیل گردیده است، از بین رفته است، ادامه داد: ایران بعنوان امن ترین مقصد گردشگری در منطقه به روی مردم جهان لبخند می زند.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در پایان گفت: انتظار ما از شما اندیشمندان کشورهای حاضر در کنگره این است پیام صلح و دوستی مردم ایران زمین را رسانده و زمینه ساز حضور هموطنان خود در ایران آزاد، آباد، امن و زیبا باشید.
 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.