رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

صادرات استان در۸ ماهه امسال بیش از ۷۰۰ میلیون دلار کالا و خدمات بوده است

۱۹:۰۲ - ۲۰۱۷/۰۲/۱۰
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس :

صادرات استان در۸ ماهه امسال بیش از ۷۰۰ میلیون دلار کالا و خدمات بوده است

معاون اقتصادی استاندار فارس با اشاره به رقم ۷۰۰ میلیون دلاری صادرات کالا و خدمات در استان گفت: این میزان صادرات در ۸ ماهه امسال انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد رشد داشته است.

یدالله رحمانی  در ستاد اقتصاد مقاومتی استان فارس به اقداماتی که در کمیته‎های مختلف انجام شده اشاره کرد و اظهار داشت: رفع موانع صادرات از جمله بیمه‎نامه و ضمانت‎نامه تولیدکنندگان یکی از اقداماتی است که انجام شده و این منجر به افزایش صادرات شده است. 

وی با اشاره به رقم ۷۰۰ میلیون دلاری صادرات کالا و خدمات در استان گفت: این میزان صادرات در ۸ ماهه امسال انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد رشد داشته است.

رحمانی با اشاره به ارائه تسهیلات برای رونق تولید و حل مشکلات واحدهای تولیدی افزود: تاکنون ۵۱۸ میلیارد تومان پرداخت و مشکلات ۳۷۸ واحد تولیدی برطرف شده و استان فارس رتبه نخست جذب تسهیلات رونق تولید را کسب کرده است. 

معاون اقتصادی استاندار فارس با اشاره به کمیته اقتصاد دانش‎بنیان خاطرنشان کرد: ۶۱۲ هسته دانش‎بنیان، ۹۵ شرکت دانش‎بنیان، ۵ مرکز رشد در پارک علم و فناوری استان، ۶ مرکز رشد در علوم پزشکی و ۹ مرکز اقماری از توانمندی‎های فارس در زمینه اقتصاد دانش‎بنیان است. 

رحمانی تصریح کرد: با توجه به این ظرفیت‎ها استان فارس پیگیر تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری است که با این اقدام گام بزرگی در اقتصاد دانش‎بنیان برداشته می‎شود و استان فارس رتبه ۵ را در کشور کسب می‎کند. 

وی به انعقاد تفاهم‎نامه با ستاد توسعه و فناوری نفت و گاز معاونت علمی ریاست جمهوری اشاره و بیان کرد: هدف از این تفاهم‎نامه ایجاد منطقه ویژه فناوری نفت و گاز در استان فارس است، علاوه بر این امر برای اجرای خط لوله انتقال سوخت به استان، اجرای طرح GTL در سروستان و استحصال اتان شرکت پارسیان از سوی کمیته نفت و گاز پیگیری می‎شود. 

ساسان تاجگردون، معاون برنامه‎ریزی و بودجه استاندار فارس نیز به واگذاری طرح‎های تملک دارایی اشاره کرد و اظهار داشت: ۶۲۸ پروژه قابل واگذاری شناسایی شده که ۵۴۷ پروژه واگذار شده، ۸۱ پروژه در شرف واگذاری و ۱۲ پروژه در مرحله فراخوان است. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.