رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استان فارس الگو درکشف استعداد ورزشی دانش آموزان

۱۴:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۱۲

استان فارس الگو درکشف استعداد ورزشی دانش آموزان

مهدی مهدوی کیا سفیرالمپیادهای ورزشی درون مدرسه ای کشور گفت: مسئولان نسبت به کشف استعداد های ورزشی دانش آموزی باید بیشتر توجه کنند.

مهدی مهدوی کیا در آیین بهره برداری ازفاز دوم تکمیل مجموعه ورزشی بعثت آموزش وپرورش فارس بیان داشت:امروزه استان فارس به عنوان یک استان الگو در زمینه کشف استعداد های ورزشی دانش آموزی فعالیت دارد وامیدواریم این موضوع درتمامی استان های کشور الگو شود.

وی با اعلام اینکه اینک کشف استعداد های ورزشی دردنیا به عنوان یک علم معرفی می شود افزود: تمامی مسئولان وظیفه دارند در کشف نخبه های ورزشی از سنین ۱۱ سالگی اقدام کنند تا موفقیت های ورزشی در کشور دوچندان شود.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشور با اعلام اینکه طرح کشف استعدادهای درخشان ورزشی از سال گذشته در کشور آغاز شده است افزود: هم اکنون شاهد هستیم با انجام این طرح از بین ۲۵۰ نخبه ورزشی ۱۵ نفر به عنوان نخبگان کشور درسنین ۱۱ سالگی شناسایی شده اند ودر روز شنبه هفته آینده به کشور اتریش برای انجام مسابقات بین المللی اعزام می شوند.

سفیرالمپیادهای ورزشی درون مدرسه ای کشور با اظهار امیدواری گفت: در تلاش هستیم المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با جدیت بیشتر از سوی سایر مربیان ورزشی در کشور دنبال شود.

استقرار نظام استعدادیابی، مهمترین رویکرداین فدراسیون است

فرشید ارمیان درآیین بهره برداری ازفاز دوم تکمیل مجموعه ورزشی بعثت آموزش وپرورش فارس که با حضور مهدی مهدوی‌کیا، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال و سفیر المپیاد درون مدرسه ای کشور برگزار شد گفت: فدراسیون ورزش مدارس کشور تشکیلاتی تخصصی است که بیش از هر حوزه دیگری به ورزش قهرمانی توجه دارد.

رئیس فدراسیون ورزش مدارس کشور گفت: امیدواریم با افتتاح این مجموعه ورزشی در آموزش وپرورش شیراز،دیگر مجموعه های این شهرستان فعال ومورد بازپسگیری قرار گیرد تا سرانه ورزشی دانش آموزان افزایش یابد.

وی با تاکید براینکه در حال حاضر استان فارس در زمینه کشف وپرورش استعداد های ورزشی در کشور پیشرو است افزود:تلاش داریم با حضور مهدی مهدوی کیا، بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشور، طرح کشف استعداد های برتر دانش آموزی با اهتمام بیشتر دنبال شود.

به عقیده رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور کشف استعداد های ورزشی باید از سنین کودکی در پایه ابتدایی از طریق مدارس کشور دنبال شود افزود: امیدواریم طرح کشف استعداد های برتر ورزشی در همه زمینه های ورزشی از سوی اولیا ومربیان ورزشی مدارس جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه تلاش خواهیم کرد زمینه حضور تمام دانش اموزان در امور ورزشی را فراهم کنیم، افزود: برای نخستین بار استعدادیابی دانش آموزان ۱۱ ساله در سال گذشته در دستور کار قرار گرفت.

رئیس فدراسیون ورزش مدارس کشور همچنین با بیان اینکه نگاه ما به ورزش نگاهی علمی است، عنوان کرد: با نگاه علمی به این مقوله زمینه حضور دانش آموزان در رشته‌های مختلف ورزشی در عرصه بین‌الملل را فراهم خواهیم کرد.

ورزش به عنوان یک ضرورت در تمامی سنین به شمار می رود

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: ورزش ضرورتی فردی، اجتماعی و اجتناب‌ناپذیر برای کشور است و موفقیت کشورهایی که در امر ورزش سرمایه گذاری کرده‌اند، مشهود است.

حمیدرضا آذری  ضمن ابراز امیداوری از آماده سازی هر چه سریعتر زیرساخت‌های ورزشی در کشورگفت: کشف استعداد های کمیاب دانش‌آموزان در عرصه ورزش خدمتی والا به جامعه آموزش و پرورش است.

وی همچنین به تشکیل کانون‌های ورزشی در آموزش و پرروش به عنوان وسیله‌ای جهت کشف استعدادهای برتر ورزش اشاره کرد و گفت: المپیادهای دورن مدرسه‌ای از سال گذشته در این راستا اغاز به کار کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش افزود: امروزه در جامعه کنونی ورزش به عنوان یک ضرورت در تمامی سنین به شمار می رود و از همین رو تمامی مسئولان ورزشی آموزش وپرورش استان وظیفه دارند کشف استعداد های ورزشی دانش آموزان را در اولویت قرار دهند.

آذری با تاکید براینکه آموزش وپرورش بهترین مکانی است که نخبگان ورزشی راشناسایی کنیم افزود:امیدورایم با کمک سایر مسئولان استان زیر ساخت های ورزشی در استان فارس فراهم شود تا هر ساله شاهد رشد و افزایش تعداد نخبه های ورزشی در استان باشیم.

این مقام مسئول با تاکید براینکه اولیا ومسئولان آموزشی به ترتیب وظیفه دارند جامعه را نسبت به پیگیری این امر مهم مطالبه گری کنند گفت:امیدواریم این دغدغه به عنوان یک وظیفه در بین تمامی اقشار جامعه ایجاد شود.

آذری گفت : در حال حاضر پس از پیگیری های این سازمان ،توانستیم مجموعه ورزشی بعثت را با هزینه بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان در فاز دوم مورد بهره برداری قراردهیم وتلاش داریم در فاز های بعدی جهت تکمیل این مجموعه، استخر، خوابگاه ودیگر امکانات ورزشی را با تامین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان به صورت کامل مورد بهره برداری قرار بدهیم.

وی با اعلام اینکه در در حال حاضر سرانه ورزشی دانش آموزان استان در وضعیت چندان مناسبی قرارندارد تصریح کرد: امیدواریم با افتتاح دیگر مجموعه های ورزشی، سرانه ورزشی دانش آموزی فارس را ازجایگاه ۲۴ کشوری به جایگاه قابل توجهی افزایش دهیم.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.