رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

آغوش مردم شیراز و استان پهناور فارس برای میزبانی از تمام مردم جهان گشوده است

۱۰:۰۲ - ۲۰۱۷/۰۲/۰۳
معاون گردشگری استانداری فارس :

آغوش مردم شیراز و استان پهناور فارس برای میزبانی از تمام مردم جهان گشوده است

انتظار داریم که شما به عنوان سفیران مهر و دوستی پیام صلح مردم ایران را به گوش جهانیان برسانید و زمینه ساز حضور هموطنان خود در ایران آزاد، آباد، امن و زیبا باشید.

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس خطاب به راهنمایان گردشگری ۴۰ کشور جهان که به شیراز سفر کرده اند، گفت: انتظار داریم که شما به عنوان سفیران مهر و دوستی پیام صلح مردم ایران را به گوش جهانیان برسانید و زمینه ساز حضور هموطنان خود در ایران آزاد، آباد، امن و زیبا باشید.

 شاهپور رستمی شامگاه چهارشنبه در جمع شرکت کنندگان در هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در شیراز افزود: آغوش مردم شیراز و استان پهناور فارس برای میزبانی از تمام مردم جهان گشوده است و امیدواریم بزودی شما را باری دیگر در شیراز ملاقات کنیم. 
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: این استان چهار فصل با دارا بودن بیشترین تعداد آثار تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و چهار اثر ثبت جهانی در فهرست یونسکو و با داشتن بیش از ۱۲۳ رشته صنایع دستی و همچنین جاذبه های بی نظیر طبیعی، مذهبی، فرهنگی،کشاورزی و روستایی و بیشترین جمعیت عشایری در ایران و با جایگاه رفیع در گردشگری پزشکی، توسعه پایدار گردشگری را به عنوان یکی از اصلی ترین محورهای توسعه برگزیده است.
وی ادامه داد: تصمیم داریم بر اساس چشم انداز تعریف شده تا ۱۰ سال آینده با حفظ وضع موجود قطب برتر گردشگری تاریخی فرهنگی کشور به جایگاه برتر گردشگری سلامت، بوم گردشگری و گردشگری مذهبی در منطقه خاورمیانه دست یابیم.
رستمی یادآور شد: کیفیت تجربه های خوب گردشگری، نتیجه و محصول توسعه پایدار گردشگری است.
وی اظهار کرد: توسعه پایدار گردشگری هم در بعد اقتصادی، شکوفایی و بالندگی دارد و هم استفاده بهینه از منابع زیستی را به دنبال می آورد و همچنین در بعد اجتماعی، مشارکت در اجماع همگانی و عدالت و توزیع منابع و امکانات برای کلیه ذینفعان را تضمین می کند ضمن اینکه شرایط بهره مندی نسل های آتی از منابع زیستی را نیز فراهم خواهد کرد.
معاون استاندار فارس گفت: هم اینک در سایه هدایت مقام معظم رهبری و مدیریت دکتر روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران، پس از انجام مذاکرات طولانی بین المللی و در راستای ایفاد حقوق ملت ایران در دستیابی دانش هسته ای، فضای ایران هراسی که به ناحق بر ملت ایران تحمیل شده بود شکسته شده و از بین رفته است و کشور ایران به عنوان امن ترین مقصد گردشگری در منطقه، به روی مردم جهان لبخند می زند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به تاریخ و تمدن کهن ایران اظهار کرد: انتظار داریم که راهنمایان گردشگری فعال در ۴۰ کشور جهان واقعیات فرهنگ و کشور ایران را به عنوان سفیری به هموطنان خود منتقل کنند. 
بهرام پارسایی گفت: مجلس شورای اسلامی در کنار دولت از صنعت گردشگری و مهمانان گردشگری که از سر تا سر کشورهای جهان به ایران سفر می کنند استقبال و حمایت می کند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس نیز در این آیین گفت: راهنمایان گردشگری در مسیر توسعه فرهنگی با احترام به تنوع فرهنگی موجود به شکل بارزی نقش خود را نشان داده اند.
مصیب امیری افزود: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون راهبرد توسعه گردشگری به عنوان یکی از مهم ترین راهبردهای سیاسی و فرهنگی جمهوری اسلامی بوده است.
شهردار شیراز نیز گفت: میراث فرهنگی نقش مهمی در روشنگری و کمک به برقراری ارتباط دوستانه و مسالمت آمیز بین ملت ها دارد.
علیرضا پاک فطرت افزود: کوچه ادیان شیراز نماد همزیستی مسالمت آمیز ادیان در کنار یکدیگر از سال ها پیش است.
۲۷۰ راهنمای گردشگری از ۴۰ کشور جهان که برای شرکت در هفدهمین کنوانسیون راهنمایان گردشگری به کشورمان سفر کرده اند، عصر چهارشنبه وارد شیراز شدند و در روز نخست حضور خود در استان فارس از ارگ کریمخان زند، مسجد و بازار وکیل و آرامگاه حافظ بازدید کردند. 
اعضای فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری جهان همچنین روز پنجشنبه از مجموعه میراث جهانی تخت جمشید و نقش رستم بازدید می کنند. 
به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، این برنامه به صورت دو سالانه و زیر نظر مستقیم فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری (WFTGA) به میزبانی یکی از کشورهای عضو این فدراسیون برگزار می شود. 
مصیب امیری پیش از این در گفت و گو با ایرنا با اشاره به جایگاه ویژه راهنمایان در معرفی جاذبه های گردشگری در دنیا بیان کرد: برگزاری این گردهمایی تاثیر بسزایی در تعامل رهنمایان کشورمان با راهنمایان کشورهای خارجی دارد و این امر منجر به افزایش کیفیت خدمات گردشگری در کشور و به ویژه استان فارس خواهد شد. 
وی ادامه داد: معرفی جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی کشور، توسعه پایدار صنعت گردشگری و ارتقای دانش و اخلاق حرفه ای راهنمایان بر اساس استانداردهای جهانی از مهمترین اهداف این کنوانسیون است . 
امیری گفت: در پانزدهمین فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری که در بهمن ماه سال ۹۳ در جمهوری چک برگزار شد ، از میان ۱۱ کشور ، سه کشور ایران ، سنگاپور و دانمارک به عنوان نامزدهای نهایی انتخاب و در نهایت امر، کشور ایران برای نخستین بار با کسب بیشترین آرای موافق از اعضای کنوانسیون میزبانی سال ۲۰۱۷ را کسب کرد. 
امیری افزود: کانون سراسری انجمن های راهنمایان گردشگری ایران مجری این کنوانسیون است . 
به گفته وی، این هیات خارجی در سفر به فارس از آثار فرهنگی و تاریخی مانند ارگ کریمخان زند، مسجد وکیل، حافظیه، تخت جمشید و نقش رستم بازدید می کند و مسئولان ارشد استان نیز در گردهمایی آنها حضور می یابند. 
به گفته وی، بازدید از جاذبه های شهرهای شیراز، اصفهان، یزد، زنجان، قزوین و همدان، برگزاری نشست مجمع عمومی فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری و اجرای کارگاه های آموزشی- تخصصی از برنامه های این گردهمایی است. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.