رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اقامتگاه های بوم گردی در حقیقت سه واژه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را در درون خود دارند

۲۳:۰۱ - ۲۰۱۷/۰۱/۲۸
معاون گردشگری استانداری فارس :

اقامتگاه های بوم گردی در حقیقت سه واژه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را در درون خود دارند

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس، اقامتگاه های بوم گردی را مهمترین ابزار برای شکوفایی و توسعه گردشگری روستایی دانست و گفت: توسعه هدفمند این اقامتگاه ها مبتنی بر آموزش و افزایش کیفیت، از مهمترین اقدامات برای حفاظت از اصالت و فرهنگ روستاها است.

شاپور رستمی شنبه در جلسه اقامتگاه های بوم گردی فارس در شیراز افزود: توسعه گردشگری در اقامتگاه های بوم گردی، براساس گردشگری جامعه محور است که می تواند نقش عمده ای را در توانمندسازی مردم محلی، توسعه منابع انسانی، تنوع و رشد اقتصادی و همچنین خلق فرصت های شغلی جدید ایفا کند.
او ادامه داد: به دنبال این هستیم تا علاوه بر افزایش کمی تعداد این اقامتگاه ها، توسعه هدفمند مبتنی بر آموزش و افزایش کیفیت خدمات، رضایتمندی گردشگران داخلی و خارجی را در سطحی گسترده فراهم کنیم.
رستمی بیان کرد: اقامتگاه های گردشگری را در حقیقت می توان تاسیسات گردشگری دانست که سه واژه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را در درون خود دارد.
وی گفت: در این نوع اقامتگاه ها هم یک بنا را ترمیم می کنیم، هم گردشگری را در یک بافت ترویج می دهیم و هم صنایع دستی و محلی آن منطقه را عرضه می کنیم.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس ادامه داد: از آنجا که انتقال دیدگاه ها از مرکز استان به شهرستان ها با سرعت پایین انجام می شود، با ماموریتی که به فرمانداران داده شده است حرکت و اقدام عظیمی در زمینه توسعه همه جانبه گردشگری استان در حال انجام است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.