رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

در ۹ ماهه اول سال جاری بیش از ۲۵هزار شغل در فارس ایجاد شده است

۰۹:۰۱ - ۲۰۱۷/۰۱/۲۲
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس :

در ۹ ماهه اول سال جاری بیش از ۲۵هزار شغل در فارس ایجاد شده است

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: در ۹ ماهه اول سال جاری بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه ملی رصد، تاکنون بیش از ۲۵هزار شغل در استان فارس ایجاد شده است.

به گزارش صبح شیراز ، يدالله رحماني در هفتمين جلسه كارگروه تخصصي اشتغال استان با بيان اين كه اين ميزان ايجاد اشتغال متناسب با ظرفيت و توان بخش دولتي و خصوصي استان نيست و مي بايست مديران مربوط در اين راستا برنامه ريزي جامع تري داشته باشند، اظهار داشت: بايستي ساير دستگاه هاي اجرايي نيز اطلاعات مربوطه را در سامانه ملي رصد ثبت كنند تا بتوانيم ارزيابي دقيق تري از موضوع داشته باشيم.
وي ادامه داد: در دوماهه پاياني سال به منظور بررسي همه جانبه مشاغل ايجاد شده در استان بر اساس شيوه هاي علمي و با انتخاب نمونه ها كه حداقل دو برابر سال گذشته خواهد بود راستي آزمايي ونتايج آن اعلام خواهد شد.
معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري فارس گفت: مشاركت بانك هاي استان در ايجاد اشتغال خوب بوده است كه مي بايست اين روند شدت بيشتري داشته باشد تا از تمامي توان و قابليت هاي نظام بانكي استان در راستاي ايجاد شغل و حمايت از شغل هاي موجود استان بهره گيري شود.
رحماني اظهارداشت: با اقدامات و پيگيري هاي همه جانبه دستگاه هاي اجرايي و اقتصادي استان و با محوريت اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي بيش از يك هزار و ۳۰۰ طرح اشتغال زايي استان در شهرستان هاي استان شناسايي شده و طرح توجيهي و فني و اقتصادي آن ها تهيه شده است كه منتظر دريافت تسهيلات از بانك هاي استان مي باشند.
وي با تشكر از اقدامات خوب و موثر ادارات كل كميته امداد امام خميني(ره) و بهزيستي استان در پرداخت تسهيلات و ايجاد اشتغال براي كارجويان تحت پوشش در ۹ ماهه سال جاري، گفت: تشكيل كارگروه هاي مختلف و موازي و برگزاري جلسات زياد در ادارات كل و سازمان هاي استان به تنهايي شغل ايجاد نمي كند؛ بلكه وقت گذاشتن لازم به منظور شناسايي قابليت ها و پتانسيل هاي مناطق مختلف استان و هدايت كارجويان و حمايت همه جانبه از آن ها جهت بهره مندي از اين قابليت ها و پيگيري مصوبات كارگروه ها در جهت ايجاد اشتغال شايد مهم تر باشد.
معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري فارس ادامه داد: در طرح تكاپو پيش بيني هاي خوبي در جهت ايجاد اشتغال در زمينه هاي مزيت دار استان در بخش هاي گردشگري و فناوري اطلاعات ديده شده كه ورود دانشگاه ها و مراكز علمي و محققين مرتبط مي تواند در اجراي آن بسيار موثر بوده و كارآمدي طرح را به دنبال داشته باشد. 
رحماني ادامه داد: در اجراي اين طرح بايستي وارد مرحله هدف گذاري كمي، به تفكيك مناطق مختلف جغرافيايي و ريز فعاليت ها در بخش گردشگري و فناوري اطلاعات و پيگيري عملياتي كردن اين اهداف شويم. 
وي افزود: طرح و برنامه ريزي كمي اهداف بلندمدت و كوتاه مدت در تمامي طرح هاي در حال اجراي استان در جهت ايجاد اشتغال مورد توجه مديران مرتبط باشد تا امكان نظارت و ارزيابي دقيق تر آن فراهم شود.
در اين جلسه كه اعضاي ثابت و نمايندگان دستگاه هاي اجرايي، اقتصادي و مديران بانك هاي استان فارس حضور داشتند، طرح اكوسيستم اشتغال استان نيز مورد بررسي قرار گرفت و تصميمات لازم جهت بررسي و اجراي اين طرح نيز اتخاذ شد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.