رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خلأ نبود آیت ا...هاشمی قابل جبران نیست

۲۰:۰۱ - ۲۰۱۷/۰۱/۱۶
دکتر سید ابرهیم امینی :

خلأ نبود آیت ا...هاشمی قابل جبران نیست

مرحوم آیت‌ا... هاشمی شخصیتی فراجناحی بودند که خود را در هیچ جناح سیاسی وارد نمی‌کردند و همیشه سعی در تعادل میان جناح‌های سیاسی داشتند. این مهم در عملکرد وی در مناصب مختلف کاملا مشهود بود که بارزترین نمود آن عملکرد ایشان در مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

به گزارش صبح شیراز روزنامه آرمان مورخ  يك شنبه، ٢٦ دي ١٣٩٥، شماره ٣٢٣٢یادداشتی ازدکتر سید ابراهیم امینی ، استاد برجسته حقوق دانشگاه شیراز را با مضمون زیر به چاپ رسانید : 

مرحوم آیت‌ا... هاشمی شخصیتی فراجناحی بودند که خود را در هیچ جناح سیاسی وارد نمی‌کردند و همیشه سعی در تعادل میان جناح‌های سیاسی داشتند. این مهم در عملکرد وی در مناصب مختلف کاملا مشهود بود که بارزترین نمود آن عملکرد ایشان در مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.  آیت‌ا... هاشمی شخصیتی بود که وجود وی تعادل و بالانسی در میان جریانات و جناح‌های سیاسی ايجاد مي كرد. با در گذشت وی خلأ عظیمی در بین نیروها ایجاد شده که پر شدنی نیست وکمتر شخصیتی است که بتواند جای خالی وی را پر کند.تشییع باشکوه پیکر وی و حضور گسترده مردم در آن مؤید این مطلب است که مردم آیت‌ا...هاشمی را شخصیتی تأثیرگذار و دلسوز برای نظام و کشور می‌دانستند که با افراط و تفریط مخالف بود و راه پیشرفت و توسعه کشور را در ادامه مسیر اعتدال و میانه‌روی می‌دید. در چند سال اخیر مشاهده شد که با وجود هجمه‌های گسترده به وی، او دست از مسیر خود که اعتدال و میانه‌روی و حرکت در مسیر عقلانیت بود، نکشید. عقل و منطق حكم مي‌كند كه باید راه او را ادامه داد و اعتدال و میانه‌روی را که همیشه بر آن تأکید می‌کرد سرلوحه کار قرارداد. با درگذشت  آیت‌ا... هاشمی نظام چهره‌ای با ارزش و بسیار کارآمد را از دست داده وشایسته است بستر را برای افرادی که بتوانند راه او را ادامه دهند فراهم کنیم. آیت‌ا...هاشمی اعتدال و میانه‌روی را در دستور کار خود قراردادند و خود را از بازی‌های جناحی دور نگه داشتند و همه جا بر نظرات میانه‌رو و اعتدالی خود تاکید داشتند. درست است که خلأ آیت‌ا... هاشمی محسوس است و اثر خود را برجای می‌گذارد، اما رحلت چنین چهره‌ها و شخصیت‌هایی نیز در شناخت بیشتر راه تأثیر گذار است و موجب مي‌شود افراد و مسئولان از درگذشت آن‌ها به خود آيند و تجربه کسب کنندتا به دور از افراط و تفریط سعی کنند رضایت مردم را جلب کرده و به منافع ملی بیشتر بیندیشند.
* فعال سیاسی اصلاح‌طلب

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.